Home Audio/video VIDEO Famózny Nadal stále nenašiel premožiteľa: V Indian Wells oslávil rekordný jubilejný triumf

Rafael Nadal

INDIAN WELLS – Španielsky matador Rafael Nadal pokračuje v spanilej jazde, keď si v aktuálnej sezóne v 16 dueli pripísal 16. víťazstvo a zostáva tak stále neporazený.

Po veľkom obrate proti Sebastianovi Kordovi v úvodnom vystúpení už dnes v americkom Indian Wells nezaváhal a s britským súperom Danielom Evansom nestratil ani set.

VIDEO Ďalší šok na Indian Wells: Svetová jednotka Medvedev po vyhratom sete totálne vybuchol

Nadal, ktorý za hodinu aj 43 minút zdolal Brita 7:5, 6:3, vyhral s Evansom aj tretí vzájomný súboj a zároveň sa postaral o ďalší zápis do histórie. Dosiahol totiž už jubilejné 400. víťazstvo na turnajoch zo série Masters 1000, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov, historický druhý je Roger Federer s 381 výhrami.

V boji o štvrťfinále na v tejto sezóne stále neporazeného Nadala čaká víťaz kanadsko-amerického derby Denis Shapovalov verzus Reilly Opelka.