Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: Facebook - Hppopen)

VIDEO Famózny Molčan získal druhý titul v kariére: V Helsinkách vo finále zdolal bývalého 28. hráča sveta

HELSINKI – Slovenský tenista Alex Molčan triumfoval na turnaji v Helsinkách! Vo finále zdolal Portugalčana Sousu hladko 6:3, 6:2 a získal druhý kariérny titul.


Molčan nevstúpil do finále podľa predstáv, keď od začiatku čelil niekoľkým brejkbalom súpera, ale v prvých dvoch gemoch ich dokázal ešte odvrátiť. V piatej hre stratil prvý servis, ale od stavu 2:3 získal štyri hry v rade, počas ktorých povolil Sousovi len tri fiftíny.

V druhom dejstve sa náš hráč zlepšil na podaní a po dvoch brejkoch ovládol druhý set výsledkom 6:2. Molčan po augustovom triumfe na antukovom turnaji v Liberci získal druhý titul v kariére na challengerovej úrovni, tentokrát na halovom podujatí.

Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: Facebook – Hppopen)

Molčan, ktorého od roku 2019 viedol v NTC tréner Ladislav Simon, sa vďaka triumfu z Helsínk posunul do prvej svetovej stovky rebríčka ATP. V onlajn renkingu mu patrí aktuálne 87. priečka, ktorá mu zaručuje istú účasť v hlavnom pavúku prvého grandslamového turnaja roka Australian Open.

Rok 2021 začínal Alex na 313. pozícii rebríčka ATP. Vďaka výborným výsledkom a systematickej práci urobil v rebríčku ATP skok o vyše 220 priečok. Na turnajoch sa okrem konštantnej a dobrej hry prezentoval aj výbornou kondíciou, na ktorej pracuje s trénerom Dávidom Olaszom.Rodák z Prešova sa stal v poradí siedmym hráčom z NTC tímu, ktorému sa podarilo preniknúť do elitnej mužskej stovky. Pred ním to boli Karol Beck, Lukáš Lacko, Martin Kližan, Andrej Martin, Jozef Kovalík a Norbert Gombos.

Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: Facebook – Hppopen)

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Serena Williamsová

Marion Bartoliová odhalila príhodu zo šatne so Serenou: Najsmutnejšie na tom je, že…

Francúzka Marion Bartoliová odhalila zaujímavú príhodu zo šatne s Američankou Serenou Williamsovou. Marion Bartoliová odhalila …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − thirteen =