Home Audio/video VIDEO Famózny Molčan ovládol federálne derby v Bergame: Po dvojsetovej výhre je v semifinále

Alex Molčan

BERGAMO – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji v talianskom Bergame už do semifinále. V dnešnom federálnom derby zdolal Čecha Kolářa (136.) dvakrát 6:4.

Molčan vstúpil do štvrťfinálového duelu brejkom, ale nasledujúce štyri gemy patrili prekvapujúco českému tenistovi. Slovák hrajúci v životnej forme sa ale nevzdal, zaradil vyšší rýchlostný stupeň a sériou piatich hier otočil priebeh prvého setu. Po 43 minútach viedol Molčan 1:0.

V druhom dejstve sa obaja tenisti prezentovali kvalitným servisom a až do stavu 3:3 diváci neboli svedkami žiadneho brejku. V siedmom geme druhej sady Molčan čistou hrou prelomil podanie Kolářa a záver zápasu si bez väčších problémov postrážil a postúpil do semifinále.

V semifinále na neho čaká víťaz duel medzi premožiteľom Horanského Runem a Bosniakom Džumhurom. Nasledujúci týždeň sa slovenský tenista predstaví doma v Bratislave, kde bude patriť do užšieho okruhu favoritov.