Home Najdôležitejšie VIDEO Famózny Kovalík deklasoval svojho holandského súpera: Kľúčom bola výborná obrana

ANTALYA – Slovenský tenista Jozef Kovalík presvedčivo zvládol aj ďalší zápas v tureckej Antalyi, kde v osemfinálovom dueli deklasoval Tallona Griekspoora 6:1,6:2 a postúpil do štvrťfinále.

V prvom sete séria šiestich gemov v rade

Kovalík nezačal zápas ideálne, keď hneď na svojom prvom servisgeme stratil vedenie z 30:0 a jeho súper sa po prvom využitom brejkbale ujal vedenia v zápase. Slovenský tenista vzápätí dokázal kontrovať ribrejkom a využil slabší deň Griekspoora, ktorému nefungoval servis a s výbornou obranou Kovalíka si nevedel dať rady počas celého setu. Od stavu 0:1 vyhral aktuálne 126. hráč sveta v prvom sete 6 gemov v rade a po 50 minútach viedol 1:0 na sety.

Druhý set s podobným scenárom

V druhej sade sa obraz hry nezmenil, už v prvom geme sa podarilo nášmu tenistovi prelomiť podanie svojho súpera a následným potvrdením brejku viedol už 2:0. Nasledovala pasáž dominantných servisov a definitívny klinec do rakvy pribil Kovalík v siedmej hre, keď druhýkrát v sete zobral podanie Griekspoorovi a hladko dokráčal k víťazstvu v zápase.

Vo štvrťfinále ho čaká náročný zápas proti Španielovi Munarovi, ktorý tu dokázal minulý týždeň triumfovať a aj v tomto týždni predvádza výborný antukový tenis.