Home Audio/video VIDEO Famózny Kližan zabojuje o najlepší výsledok sezóny: V druhom kole zdolal presvedčivo Marcoru

Martin Kližan

ISTANBUL – Slovenský tenista Martin Kližan porazil v druhom kole na turnaji v Istanbule Taliana Marcoru po setoch 7:6(3) a 6:1 a v ďalšom kole zabojuje o najlepší výsledok sezóny.

Obaja hráči si od začiatku stretnutia držali svoje servisy bez väčších problémov. Za stavu 4:4 Kližan skoncentroval na riterne a pripísal si na svoje konto prvý brejk zápasu. Výhodu brejku ale servisom nepotvrdil a prvý set pokračoval ďalej. O osude prvej sady rozhodla až skrátená hra, kde si pomocou ľahkých chýb slovenský reprezentant vypracoval pohodlný náskok 6:0. Marcora kontroval tromi bodmi v rade, ale Kližan si postrážil koncovku setu a ujal sa vedenia v zápase.

V druhom sete kopil taliansky tenista chybu za chybou a Kližan toho dokázal využiť. Výsledkom skvelého servisu a trpezlivej hre na príjme bolo vedenie 4:0. V nasledujúcej hre sa podarilo Marcorovi zobrať podanie nášho tenistu, ale ten opäť kontroval brejkom a pohodlne dokráčal k víťazstvu v zápase.

Vo štvrťfinále sa slovenský tenista stretne s Američanom McDonaldom, ktorý porazil Serdarušiča 6:7, 3:6.