Home Najdôležitejšie VIDEO Famózny Klein pokračuje vo víťaznom ťažení: V Žiline vybojoval už tretí titul z Peugeot Tennis Tour

Lukáš Klein

ŽILINA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa stal víťazom dvojhry na turnaji v Žiline. Ako piaty nasadený zdolal v nedeľnom finále druhého hráča podujatia Filipa Horanského 6:4, 6:3.

Pre Kleina je to už tretí titul z päťdielnej série Peugeot Tennis Tour, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove. Zverenec českého trénera Tomáša Krupu je už v predstihu jej víťazom.

Horanský bol v prvom sete blízko k jeho zisku, viedol 4:3 a mal výhodu servisu. Klein však vyrovnal a potom získal tri gemy za sebou. “Vždy dobre začnem, v rozhodujúcich stavoch vždy poľavím a Lukáš ma za to vytrestal. V Piešťanoch to bolo to isté, teraz sa to zopakovalo. On je vo forme, nevyužiť takýto stav sa nevypláca, vzápätí si prehrám servis, stále je to isté dokola,” povedal po zápase Horanský.

Zdroj: STZ

Klein zo štyroch turnajov vyhral dvojhru na úvodnom turnaji Bratislava Open i v Piešťanoch a na Privatbanka Open prehral až vo finále s Alexom Molčanom. V nedeľu si do celkového hodnotenia pripísal ďalších 20 bodov, okrem toho získal aj prémiu 3000 eur. Stal sa už istým víťazom série, pred druhým Molčanom má nedostižný náskok. “S výkonom som spokojný, aj keď tam boli chyby. V Piešťanoch sme pred týždňom odohrali kvalitatívne lepší zápas, ale niekedy sa treba hre aj prispôsobiť. Ale celkovo to bolo v poriadku.”

Zdroj: STZ

Lukáš Klein (SR-5) – Filip Horanský (SR-2) 6:4, 6:3

Štvorhra pre Karola s Líškom

Slovenskí tenisti Miloš Karol s Tomášom Líškom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji v Žiline. Na štvrtom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 zdolali v nedeľnom finále duo Lukáš Pokorný, Michal Novanský 6:2, 7:5.

V druhom sete viedli Pokorný s Novanským už 5:1 a za stavu 5:4 mali štyri setbaly, no nedokázali ich premeniť na vyrovnávajúci bod a Karol s Líškom dotiahli dokonalý obrat do víťazného konca.