Home Audio/video VIDEO Famózny Gombos zvládol ďalšiu trojsetovú bitku a v Prahe je už vo štvrťfinále: V kľúčových momentoch ukázal väčšie skúsenosti

Norbert Gombos

PRAHA – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v Prahe. Najvyššie nasadený hráč si v osemfinále poradil s poľským kvalifikantom Kacperom Žukom 6:3, 6:7(1), 6:3 za 118 minút.

Turnajová jednotka vstúpila do zápasu najlepším možným spôsobom a už v prvom geme prelomila podanie poľského tenistu. Gombos počas celého setu výborne servoval a nepúšťal svojho súpera k žiadnym brejkbalovým možnostiam. Za stavu 5:3 využil na príjme hneď prvý setbal a po 28 minútach viedol 1:0.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, Žuk sa postupne rozohral aj na riterne a už v prvej hre mal dve možnosti na prelomenie podania, ale slovenský tenista ich odvrátil. Za stavu 2:2 prišiel prvýkrát v zápase Gombos o servis, ale o tri gemy neskôr ribrejkom vyrovnal na 4:4. O osude druhého setu rozhodovala až skrátená hra, kde Poliak uhral prekvapivo sedem bodov v rade a vyrovnal na 1:1.

Frustrovaný Gombos nevstúpil do rozhodujúceho setu podľa predstáv, za stavu 0:1 musel odvracať nelichotivý stav 0:40, to sa mu však podarilo a v nasledujúcich momentoch to už bol zápas jedného tenistu. Rodák z Galanty prelomil v piatom geme servis Žuka a náskok jedného brejku ešte v závere zveľadil a zaslúžene postúpil do štvrťfinále.

Vo štvrťfinále narazí turnajová jednotka na Inda Nagala, s ktorým sa Gombos nedávno stretol na turnaji v Mníchove, kde ho v troch setoch zdolal a favoritom bude aj v zajtrajšom dueli.

Zdroj: stz.sk, ts