Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR - Lukáš Grinaj)

VIDEO Famózna Schmiedlová postúpila v Istanbule do druhého kola: Porazila slovinský talent

ISTANBUL – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Istanbule. V úvodnom kole si za vyše dve hodiny poradila v súboji dvoch nenasadených hráčok so Slovinkou Kajou Juvanovou 7:5, 1:6, 6:4.


Skoro hodinový prvý set

Od začiatku zápasu boli obe hráčky veľmi silné na príjme a diváci boli svedkami až siedmich brejkov v prvom sete. Úspešnejšia bola slovenská hráčka a ujala sa vedenia v zápase.

V druhom sete Schmiedlová vôbec nezachytila úvod a Juvanová rýchlo viedla 0:5. Už sa zdalo, že druhý set skončí kanárom, ale Slovinka nevyužila setbal, v ďalšom geme však opäť Schmiedlovej prelomila podanie a po dvoch setoch bol stav nerozhodný 1:1.

V rozhodujúcom sete začala 182. hráčka podstatne lepšie a hneď brejkla Juvanovú. Svoj servis následne opäť stratila, ale ďalšie dve hry išli v jej prospech. Za stavu 4:3 nevyužila Juvanová 3 brejkbaly a Schmiedlová bola blízko k víťazstvu. V deviatej hre nepremenila štyri mečbaly, ale následne sa jej podarilo udržať servis a po dvoch hodinách a dvadsiatich minútach vyhrala po setoch 7:5, 1:6 a 6:4.V ďalšom kole čaká slovenskú tenistku víťazka zápasu medzi Diyasovou a Sasnovičovou.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Serena Williamsová, Western and Southern Open

VIDEO So ženami ju už trénovať nebaví: Williamsová si zatrénovala s bulharskou hviezdou

MIAMI – Americká tenistka Serena Williamsová absolvovala pred blížiacim sa turnajom v Miami tréningovú jednotku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =