Home Audio/video VIDEO Dva zápasy v priebehu pár hodín: Dánska hviezdička po vyhratom finále trielila na TOP podujatie

Holger Rune

SAN REMO/MONTE CARLO – Poriadne nabitý program mal v sobotu iba 18-ročný talent dánskeho tenisu Holger Vitus Nødskov Rune.

Talentovaný rodák z Kodane sa najprv už krátko po jedenástej hodine predstavil vo finále challengerového podujatia v talianskom San Remo, kde v boji o titul narazil na domácu senzáciu, kvalifikanta Francesca Passara.

S domácim kvalifikantom mal na mále

Aktuálne až 493. hráč sveta na ceste do finále stratil jediný set a vyradil množstvo favoritov a aj keď úvodný set finále prehral hladko 1:6, ani v boji o turnajovú trofej nesklamal. V druhom sete už jasne dominoval a zvíťazil 6:2 a v treťom taktiež dlho ťahal za dlhší koniec povrazu, keď viedol už 4:2 a v siedmej hre mal na podaní Dána ďalší brejkbal. Rune ale servis udržal a taliansky kvalifikant sa dal ošetrovať. Odvtedy sa zápas úplne otočil a favorizovaný Rune získal všetky štyri nasledujúce hry a za takmer dve hodiny sa radoval zo zisku turnajovej trofeje.

Zvládol aj druhý zápas

Namiesto zaslúženého oddychu sa ale dánsky mladík okamžite presúval na kvalifikáciu na prestížne podujatie zo série Masters 1000 v Monte Carle, ktoré je vzdialené zhruba 40 kilometrov od talianskeho San Remo. Tu už zhruba od piatej hodiny čelil nevyspytateľnému moldavskému súperovi Albotovi, proti ktorému mal ale ešte stále dostatok síl, keď ho za hodinu aj deväť minút zdolal hladko 6:2, 6:3 a v boji o hlavný turnaj prestížneho podujatia ho čaká americký súper Maxime Cressy.