Home Audio/video VIDEO Držte huby! Kanadská hviezda v Ríme totálne vybuchla a pykala

VIDEO Držte huby! Kanadská hviezda v Ríme totálne vybuchla a pykala

Denis Shapovalov

RÍM – Poriadnu drámu priniesol súboj úvodného kola na prestížnom podujatí Masters v Ríme, v ktorom proti sebe nastúpili kanadská turnajová 13. Denis Shapovalov a domáci Lorenzo Sonego.

Denis Shapovalov (Foto: TASR/AP – Andrew Medichini)

Kanaďan po vyhratom tajbrejku úvodného setu servoval za stavu 3:4 a 40:40. Podanie z jeho rakety síce Sonego odvrátil, ale vzápätí reklamoval, že nebolo dnu v kurte ako rozhodli čiaroví rozhodcovia a práve tento moment odštartoval celú drámu.

Lorenzo Sonego
Lorenzo Sonego (Foto: TASR/AP – Andrew Medichini)

Rozhodca vyslyšal sťažnosti domáceho hráča a osobne si šiel overiť odtlačok loptičky na antuke. Jeho verdikt o aute sa pochopiteľne nepáčil Kanaďanovi, ktorý sa okamžite priblížil k sieti, odkiaľ sa rozhorčene snažil rozhodcovi ukázať, ktorý odtlačok loptičky má na antuke pozerať.

Keďže sa Kanaďanovi nedarilo rozhodcu presvedčiť, prekročil pásku a prešiel si na stranu kurtu jeho talianskeho súpera a ešte výraznejšie gestami zdôrazňoval, že práve on má pravdu a loptička v aute nebola. To sa už prestalo páčiť aj domácemu publiku, ktoré začalo na Shapovalova hlasno pískať a Kanaďan pomaly strácal nervy.

VIDEO Novak Djokovič zložil španielskej hviezdičke najväčšiu poklonu

Rozhodca sa mu snažil vysvetliť, že má pravdu, ale zároveň mu pripomenul, že prekročil sieť a prešiel na stranu súpera, čo je v pravidlách zakázané a musí mu tak udeliť penalizáciu. Protesty Kanaďana, že len chcel ukázať odtlačok loptičky nezabrali a poriadne rozhodený Shapovalov nechal privolať supervízora.

Držte huby!

Kanaďan pokračoval v hádke s rozhodcom a následne aj supervízorom, keď poukazoval na to, že nič nešportové nespravil a je absolútne nespravodlivé potrestať ho za niečo takéto. Pri hádke so supervízorom, ktorý potvrdil, že sieť prekročiť nemôže, už použil aj tvrdšie slová a absolútne neudržal emócie potom, čo fanúšikovia ešte zosilnili svoj piskot. “Držte huby!” zakričal rozzúrene do hľadiska poriadne rozčúlený Kanaďan, ktorý označil verdikt rozhodcu za stupídny a nespravodlivý.

Aj keď v druhom sete sa už ukľudniť a naspäť vrátiť do tempa nedokázal, po prehratom sete 3:6 rozhodujúce dejstvo rovnakým skóre získal vo svoj prospech a za tri hodiny aj 13 minút sa napokon radoval z postupu do ďalšieho kola, v ktorom už dnes narazí na Gruzínca Basilašviliho. Pri záverečnom podaní rúk už ale bol Kanaďan po výhre podstatne kľudnejší a vrúcne sa potľapkal tak so súperom ako aj s rozhodcom, ktorému sa za svoj výbuch po zápase ospravedlnil a uznal, že jeho postup bol v súlade s regulami.