Home Najdôležitejšie VIDEO Druhý hrací deň priniesol prekvapivú prehru Medvedeva: Nadal vykročil za obhajobou víťazstvom v troch setoch

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal začal cestu za svojím dvadsiatym grandslamovým titulom “povinným” víťazstvom. V úvodnom kole na Roland Garros zdolal nenasadeného Bielorusa Jegora Gerasimova 6:4, 6:4, 6:2. Udržal si tak stopercentnú bilanciu v prvom kole na parížskej antuke, keď dosiahol šestnásty triumf, z toho po štrnásty raz bez straty setu.

Nadal: Tento ročník je iný

Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do tenisovej sezóny, pre šírenie nákazy museli organizátori posunúť Roland Garros na prelom septembra a októbra. Netradičný termín komplikuje život viacerým tenistom, ktorí sa sťažujú na zimu a vietor. „Tento ročník je iný, úplne iný v porovnaní s tými, na ktoré sme si zvykli. Napriek tomu zo seba vydám maximum. Som rád, že sa mi podarilo postúpiť, štart je vždy dôležitý. Teším sa na utorkový tréning a pokúsim sa pripraviť na druhé kolo,” citoval web ATP Nadalove slová po pondelkovom zápase.

Druhý nasadený hráč sa vyhýbal zbytočným lapsusom, keď mal iba dvadsať nevynútených chýb, pričom najmä v záverečnom sete nedal súperovi šancu. Získal tri súperove podania a premenil hneď prvý mečbal. Na Roland Garros má vynikajúcu bilanciu, z 96 zápasov sa tešil z víťazstva 94-krát. Ak sa mu podarí získať štvrtý titul za sebou, v historickej tabuľke vyrovná rekord Rogera Federera s 20. grandslamovou trofejou: „Garantovať môžem iba to, že budem bojovať každý deň a pokúsim sa ponúknuť ľuďom čo najlepší zážitok.” Jeho ďalším súperom bude Američan Mackenzie McDonald.

Medvedev neprelomil negatívnu bilanciu na Roland Garros

Ruský tenista Daniil Medvedev patrí k najväčším smoliarom na grandslamovom Roland Garros. Piaty hráč sveta sa ani na štvrtý pokus nedočkal víťazstva na parížskej antuke, hoci mu žreb prisúdil papierovo slabšieho súpera. Maďar Márton Fucsovics, ktorý v renkingu figuroval na 63. priečke, ho však dokonalo zaskočil a pripísal si prvý triumf v kariére proti hráčovi z top 10 (6:4, 7:6 (3), 2:6, 6:1).

Dvadsaťosemročný Fucsovics sa súpera nezľakol, v chladnom počasí hral odvážne a Medvedeva postupne “otrávil”, Rus kopil chyby a jeho frustrácia vyvrcholila v závere druhého setu. S varovaním na krku v tajbrejku neuniesol straty a za stavu 3:6 rozbil raketu. Nasledoval trestný bod pre Fucsovicsa, ktorý tým pádom získal aj druhý set. Hoci sa Medvedevovi podarilo zdramatizovať duel a znížiť na 1:2, vo štvrtom sete opäť zlyhal, keď vyhral jedinú hru.

„Je to jedno z mojich najväčších víťazstiev. Ešte viac ma však teší, že som postúpil z prvého kola na grandslamovom podujatí. Bol to môj šiesty tohtoročný triumf a vôbec prvý proti top hráčovi a podarilo sa mi to proti takémuto súperovi,” povedal Fucsovics pre nemzetisport.hu.

V ďalšom kole ho čaká Španiel Vinolas

V ďalšom kole ho čaká Španiel Albert Ramos-Vinolas a podľa Fucsovicsa to bude možno ešte zložitejší zápas: „Teraz sa budem sústrediť na prípravu. Každý nadchádzajúci súper si na mňa bude dávať pozor, pretože som ukázal, že viem byť nebezpečný. Nesmiem preto preceniť tento úspech z prvého kola. Mám však na čom stavať, nasledujúci duel bude dôležitejší ako víťazstvo nad Medvedevom.”

Zdroj: TASR, youtube