Home Audio/video VIDEO Dominantný výkon Williamsovej proti svetovej dvojke: Rumunka nenašla recept na výbornú hru súperky

Serena Williamsová

MELBOURNE – Americká tenistka Serena Williamsová zdolala v štvrťfinálovom zápase svetovú dvojku Simonu Halepovú hladko dvakrát 6:3. V semifinále vyzve Japonku Naomi Ósakovú, ktorá porazila Taiwančanku Hsieh.

Williamsová ako turnajová desiatka vyradila dvojku “pavúka”. Proti Halepovej urobila 33 nevynútených chýb, ale vo víťazných úderoch svoju súperku jasne prevýšila v pomere 24:9. Vďaka postupu medzi elitnú štvorku si udržala šancu na zisk 24. grandslamového titulu vo dvojhre, čím by vyrovnala absolútny rekord Austrálčanky Margaret Courtovej.

Serena mala výborný vstup do zápasu, keď po pár minútach viedla už 2:0. Halepová kontrovala ribrejkom a razom bolo vyrovnané. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v šiestej hre, keď svetová dvojka nevyužila dva gembaly a Williamsová opäť prelomila podanie svojej súperky. Do konca setu sa už nič zaujímavé neudialo, obe hráčky si držali svoje servisy a po 38 minútach viedla 11. hráčka sveta 1:0.

Rumunská tenistka vstúpila do druhého setu podstatne lepšie, začala agresívnejšie riternovať a dvakrát prelomila podanie Američanky. Ani v jednom prípade však neudržala svoj servis a Williamsová sa dostala späť do boja o druhý set. K rozhodujúcemu momentu zápasu došlo v siedmej hre, Serena využila v poradí šiesty brejkbal a vo zvyšku setu už Halepová neuhrala ani gem.

“Myslím, že toto bol môj najlepší zápas na turnaji. Bolo mi jasné, že proti druhej hráčke sveta musím hrať najlepšie ako viem a presne to som aj urobila. Takže som veľmi spokojná,” citovala víťazku agentúra AFP.