Home Audio/video VIDEO Djokovič v Belehrade opäť otáčal: Minulý rok o titul s Molčanom, teraz proti Rublevovi

Novak Djokovič

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom “domáceho” turnaja ATP v Belehrade. V stretnutí sobotného semifinále dvojhry si líder svetového rebríčka poradil za rovné dve hodiny s tretím nasadeným Rusom Karenom Chačanovom 4:6, 6:1, 6:2.

Djokovič podobne ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch prehral prvý set, ktorý rozhodol jediný brejk ruského tenistu v úvode zápasu. Následne však Srb prepol na vyšší rýchlostný stupeň a od stavu 1:1 v druhom dejstve získal päť hier v rade, po výsledku 6:1 vyrovnal na 1-1.

V rozhodujúcom sete pokračoval výborný výkon svetovej jednotky, ktorá sa hneď v úvode ujala po prelomenom podaní Chačanova vedenia, ktoré v ďalšom priebehu navýšila. Po druhom brejku už bolo rozhodnuté a zápas sa už len dohrával – 6:2.

Djokovič sa v Belehrade pokúsi o zisk štvrtého titulu po rokoch 2009, 2011 a 2021. Vlani vo finále na belehradskej antuke zdolal Slováka Alexa Molčana. Teraz ho čaká druhý nasadený Chačanovov krajan Andrej Rublev, ktorý v druhom semifinále zdolal Fabia Fogniniho z Talianska dvakrát 6:2.