Home Audio/video VIDEO Djokovič siaha na ďalšiu grandslamovú trofej: Senzačná púť ruského kvalifikanta skončila pred finále

Novak Djokovič

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom Australian Open. Ako najvyššie nasadený zdolal vo štvrtkovom semifinále ruského kvalifikanta Aslana Karaceva 6:3, 6:4, 6:2.

Djokovič sa predstaví vo svojom 28. finále na turnaji veľkej štvorky a o osemnásty titul zabojuje proti víťazovi duelu Daniil Medvedev (Rus.-4) – Stefanos Tsitsipas (Gréc.-5).

Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Karacev sa súpera nezľakol a v prvom sete s ním držal krok. Situáciu mu však komplikovali nevynútené chyby, keď ich spravil až trinásť v porovnaní so súperovou jedinou. Djokovič ho zlomil až v ôsmej hre, keď čistou hrou zobral Rusovi podanie a následne opäť bez straty fiftínu uzavrel prvý set. V druhom sete Djokovič zvýšil úsilie a prelomil Rusovi hneď dve podania a vypracoval si náskok 5:1. Potom síce zaváhal a Karacev ukoristil svoj prvý brejkbal v zápase, no nepodarilo sa mu zdramatizovať vývoj duelu.

Aslan Karacev
Aslan Karacev (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Djokovič pokračoval v sebavedomom výkone. Hoci vo štvrtej hre stratil podanie a dovolil súperovi vyrovnať, hneď svoje zaváhanie napravil. Troma bodmi za sebou sa dostal do vedenia 5:2, ktoré bez ťažkostí pretavil v postup.