Novak Djokovič, Oslavy, Belehrad
Novak Djokovič sa prihovoril oslavujúcim fanúšikom (Foto: TASR/AP - Marko Drobnjakovic)

VIDEO Djokovič pobláznil celý Belehrad: Rekordér sledoval pyrotechnickú šou, protipandemické opatrenia šli bokom

BELEHRAD – Novak Djokovič si prišiel osobne vychutnať oslavy v uliciach Belehradu, na ktorých si stovky fanúšikov uctili jeho rekordný zápis. Srbský tenista začal v pondelok už 311. týždeň na poste svetovej jednotky, čím prekonal doterajšie maximum, ktorého držiteľom bol Švajčiar Roger Federer.


Súčasťou osláv bol ohňostroj, pyrotechnickú šou sledoval Djokovič spolu s rodinnými príslušníkmi spred budovy svojej reštaurácie. „Nolo, Nolo,“ spievali fanúšikovia zahalení v srbských vlajkách a nedbali pritom na dodržiavanie protipandemických opatrení.

Špeciálny deň pre mňa aj celé Srbsko

Na hlavných budovách v centre srbskej metropoly boli nasvietené megaportréty Djokoviča, na ďalších bežali projekcie najväčších momentov jeho hviezdnej kariéry. „Toto je špeciálny deň pre mňa, moju rodinu a celé Srbsko. Ďakujem za tento úspech, ktorý nie je iba môj. Patrí celej krajine,“ prihovoril sa davu 18-násobný grandslamový šampión.Prekonal Federera

Djokovič prvýkrát zasadol na mužský tenisový trón 4. júla 2011 po wimbledonskom triumfe, mal vtedy 24 rokov a 43 dní. Nepretržite bol lídrom svetového rebríčka ATP 122 týždňov – od 7. júla 2014 do 6. novembra 2016. Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu teraz Federera prekonal a dostal sa na prvé miesto v historickej tabuľke tenistov v počte týždňov na poste svetovej jednotky.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × two =