Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Frank Augstein)

VIDEO Djokovič po prekvapivej prehre s Medvedevom neskrýval sklamanie: Trápil som sa

LONDÝN – Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal po Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi druhým semifinalistom dvojhry na turnaji majstrov v Londýne. Miestenku medzi elitným kvartetom si definitívne zabezpečil vďaka hladkému víťazstvu 6:3, 6:3 nad najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom. Svetová jednotka po zápase priznala, že jej výkon nebol optimálny a herne sa trápila.


„Aby som bol úprimný, necítil som sa dobre, obzvlášť na konci prvého a na začiatku druhého setu. Ku koncu zápasu to bolo lepšie. Bohužiaľ, tých nešťastných 20 minút ma stálo zápas, keď som stratil sedem gemov v rade,“ vysvetlil po zápase srbský tenista.

„Robil som nevynútené chyby. Úroveň mojej hry bola veľmi nízka. Trápil som sa, nemohol som chytiť správny rytmus. Proti takému hráčovi akým je Medvedev je v tú chvíľu pre vás zápas odpísaný,“ priznal Djokovič.

Jeho o deväť rokov mladší súper diktoval väčšinu zápasu tempo a počas celého stretnutia čelil len jednému brejkbalu. Medvedev si na svoje konto pripísal sedemnásť víťazných úderov a len osem nevynútených chýb, Djokovič vyprodukoval až o štrnásť chýb viac.„Takéto výpadky mať jednoducho nemôžem, keď hrám proti jednému z najlepších hráčov sveta. Bol lepší, o tom niet pochýb. Z mojej strany to nebol dobrý zápas, ale pochvala patrí hlavne Daniilovi za jeho výkon,“ dodal rodák z Belehradu.

Medvedev: Novak neodohral svoj najlepší zápas

Aj ruský tenista po zápase priznal, že jeho sok nepredviedol svoje maximum. „Som si istý, že dnes neodohral svoj najlepší zápas. Na druhú stranu, všetci sme len ľudia a môže sa to stať hocikomu,“ uviedol Rus, ktorý si výhrou zaistil postup do semifinále.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Teimuraz Gabašvili

Tenisové tipy (30.11.): Zvládne veľký český favorit odpisovaného ruského veterána?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + 4 =