Home Audio/video VIDEO Djokovič po diskvalifikácii na US Open neudržal emócie ani v Ríme, rozhodca si ho pomýlil s Federerom

Novak Djokovič

RÍM – Kým svetová dvojka Rafael Nadal v Ríme nečakane skončil, líder renkingu Srb Novak Djokovič sa predstaví v semifinále.

Opäť stratil nervy

Po tom, ako Djokovič neslávne skončil na US Open, keď ho diskvalifikovali za zásah rozhodkyne loptičkou, svoje emócie neudržal ani v Taliansku. Hoci zvíťazil, s nemeckým kvalifikantom Dominikom Köpferom mal nečakané ťažkosti, keď prehral druhý set 4:6.

Práve v ňom stratil nervy a odniesla si to jeho raketa. Za jej rozbitie si vyslúžil varovanie. “Nebolo to prvýkrát, čo som ju rozbil, a asi ani naposledy. Nechcem to robiť, ale občas sa to stane. Myslím si, že tým ventilujem akúsi zlosť. Uvedomujem si, že tým nejdem príkladom, zvlášť pre mladých hráčov a určite ich v tomto nechcem povzbudzovať,” citovala Djokoviča agentúra AFP. Srb potvrdil úlohu favorita a postúpil víťazstvom 6:3, 4:6, 6:3 a v boji o finále ho dnes čaká nenasadený nórsky súper Casper Ruud.

Hra Federer

Zápas priniesol ešte ďalšiu zaujímavú a kurióznu situáciu, keď španielsky rozhodca Nacho Forcadell po brejku Djokoviča v treťom sete na 2:1 z empajru šokujúco zahlásil: “Hra Federer.”