Home Audio/video VIDEO Djokovič odštartoval honbu za rekordom Federera: Tsitsipas opäť nenašiel recept na neobľúbeného súpera

Novak Djokovič, Turnaj majstrov

TURÍN – Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vstúpil do turnaja majstrov v Turíne. V  červenej skupine v pozícii nasadenej sedmičky zdolal dvojku “pavúka” Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:4, 7:6 (4).

Srb môže získať šiesty titul na záverečnom vrchole sezóny a vyrovnať tak rekordný zápis Švajčiara Rogera Federera.

VIDEO Nadal to Djokovičovi povedal rovno do očí: Toto na tebe skutočne obdivujem!

Djokovičovi ideálne vyšiel úvod zápasu s Tsitsipasom, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie súpera a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu. Srb bol pri vlastnom servise suverénny, vo výmenách robil minimum nevynútených chýb. “Prvý gem bol veľmi dôležitý na prelomenie jeho podania. Samozrejme je to obrovský nárast sebavedomia a úľavy, pretože sme obaja vedeli, že to bude tesný zápas.”

Na začiatku druhého dejstva sa Tsitsipas po dvojchybách Djokoviča dostal k prvému brejkbalu. Srb ho však odvrátil a vyrovnal na 2:2. O osude setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mal navrch Djokovič. Za stavu 6:4 premenil hneď prvý mečbal a nadviazal na semifinálový triumf nad Tsitsipasom z turnaja Masters 1000 v Paríži- Vo vzájomnej bilancii vedie už 10:2., pričom ťahá deväťzápasovú víťaznú šnúru.

“Všetky zápasy, ktoré sme odohrali, rozhodli dva alebo tri body a tak to bolo aj teraz,” citovala Djokoviča agentúra AP.

červená skupina: Novak Djokovič (Srb.-7) – Stefanos Tsitsipas (Gr.-2) 6:4, 7:6 (4)