sobota , 11 júla 2020
Tenisový Svet / Audio/video / VIDEO Djokovič o svojej výhode oproti mnohým iným: Nechcel som ostatných hráčov rozčúliť
Novak Djokovič
Foto: TASR/AP

VIDEO Djokovič o svojej výhode oproti mnohým iným: Nechcel som ostatných hráčov rozčúliť

BELEHRAD – Reštart tenisovej sezóny stále nie je aktuálny a veľké hviezdy si tak musia ešte nejaký ten čas počkať. Kým Roger Federer pred časom vyhlásil, že aktuálne nevidí dôvod trénovať a skorý návrat na kurty neočakáva, Novak Djokovič potvrdzuje povesť veľkého dříča a aj v čase pandémie koronavírusu maká s raketou v ruke.


Hneď po zrušení amerického podujatia v Indian Wells a vypuknutí pandémie zamieril Djokovič aj s rodinou do španielskej Marbelly, kde navštívil brata Marka. A tam uviazol na dlhé dva mesiace, pretože uzatvorenie hraníc mu návrat do Belehradu neumožnilo až doteraz. Čas strávený v Španielsku ale využil na maximum.

„Na rozdiel od mnohých iných hráčov som mohol trénovať takmer každý deň, pretože sme bývali v dome s tenisovým kurtom,“ priznal Djokovič už vo svojom súkromnom športovom centre na brehu Dunaja v Belehrade. Nole poskytol rozhovor počas tlačovej konferencie pri príležitosti predstavenia ním organizovanej turnajovej minisérie po balkánskych krajinách.Djokovič vyvolal v čase pandémie podozrenie, že porušil bezpečnostné nariadenia, keď sa už pomerne skoro v Španielsku objavil na vonkajšom tenisovom kurte. „Ustúpil som od postovania klipov z môjho tréningu na sociálnych sieťach, pretože som nechcel ostatných hráčov rozčúliť,“ vysvetľoval Nole, ktorý na jednom z videí ukázal svoju ohromujúcu flexibilitu.

„Cítim sa skvele, v dobrej forme a teším sa na štart Adria Tour,“ uviedla srbská svetová jednotka pred štartom minipodujatí v Srbsku, Chorvátsku, Čiernej Hore a Bosne a Hercegovine, kde by sa mali zúčastniť aj tenisové hviezdy ako Alexander Zverev, Dominic Thiem či Grigor Dimitrov.

Zdroj: TASR

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

VIDEO Obrovská senzácia v Bratislave: Schmiedlová v boji o finále šokovala stopercentnú Benčičovú!

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na Privatbanka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 1 =