Home Audio/video VIDEO Ďalšia obrovská senzácia veterána Simona v Paríži: Kariéru mu neukončil ani 11. hráč sveta

Gilles Simon

PARÍŽ – Francúzsky tenista Gilles Simon nenašiel premožiteľa ani v druhom zápase na domácom turnaji v Paríži. V zápase tretieho kola šokujúco vyradil po setoch 7:5, 5:7 a 6:4 aj turnajovú deviatku Američana Taylora Fritza.

Simon mal expresný nástup do zápasu, keď už v úvodnom geme prelomil kvalitný servis favorizovaného Fritza, ten však následne reagoval ribrejkom a vyrovnal na 1:1. V ďalšom priebehu prvého setu si obaja hráči hladko držali svoje podania, ale v desiatom geme za stavu 5:4 mal Američan k dispozícii 3 setbaly, ale stav 0:40 trestuhodne zahodil a v ďalšom geme ho Simon brejkol, čo mu zabezpečilo zisk úvodného dejstva.

V druhej sade bol priebeh takmer identický. Francúzsky veterán získal v tretej hre výhodu brejku, ale znovu ho nepotvrdil. V závere však mohol ísť Simon opäť do trháku, no tentokrát bol on tým hráčom, ktorý nevyužil brejkbaly, za čo následne pykal. V dvanástom geme Fritz prelomil servis svojho súpera a bolo vyrovnané.

Podobne ako s Murrayom, viac síl v rozhodujúcom sete mal znovu 37-ročný Simon. V kľúčovom deviatom geme štvrtýkrát brejkol favorizovaného Fritza a na radosť domácich fanúšikov postúpil už do osemfinále, v ktorom sa stretne s Kanaďanom Augerom-Aliassimem.