Home Audio/video VIDEO Ďalší senzačný triumf Horanského: Po vyradení bývalej svetovej desiatky zdolal aj kvalitného Nemca

Filip Horanský

QUIMPER – Slovenský tenista Filip Horanský vyradil po bývalej svetovej desiatke aj nemeckého tenistu Maximiliana Marterera po setoch 6:7(6), 7:5, 6:4 a postúpil do štvrťfinále.

Brejk v úvodných dvoch gemoch

Zápas nám začal trochu netradične, keď sme boli svedkami v prvých dvoch hrách dvoch stratených podaní a keď viedol Horanský v treťom geme na príjme 0:40 zdalo sa, že festival prelomených podaní bude pokračovať. Nestalo sa tak, Marterer odvrátil všetky tri brejkbaly a zavelil až do konca prvého setu k dominantnému servisu, ktorý zdobil oboch hráčov. O osude prvej sady tak musela rozhodnúť až skrátená hra, kde bol úspešnejší nemecký tenista a ujal sa vedenia v zápase.

Horanský však podobne ako vo včerajšom zápase ukázal psychickú odolnosť, keď zvládol maratónsky prvý gem na začiatku druhého setu, kde odvrátil až 3 brejkbaly. 209. hráč sveta mal brejkbalovú príležitosť aj v treťom geme, no ani tentokrát nebol úspešný. Až do stavu 6:5 sa nič zaujímavé neudialo, následne však Horanský zaúradoval na príjme a využil v poradí štvrtý setbal, po ktorom vyrovnal na 1:1.

Rozhodujúci set s tromi stratenými podaniami

Aj na začiatku tretieho setu obaja tenisti dominovali na svojich servisoch a až v šiestej hre mal Horanský dva brejkbaly, ktoré však nedokázal využiť. V ôsmom geme bol už úspešnejší a viedol 5:3. Servis však nepodržal a Marterer znížil na 5:4. Rozhodujúci gem prišiel v desiatej hre, keď sa podarilo slovenskému tenistovi opäť v krátkom slede prelomiť podanie svojho súpera a zaslúžene postúpil do štvrťfinále.

V štvrťfinále sa stretne s víťazom duelu medzi Francúzom Rinderknechom a Poliakom Zukom.