Dominka Navara Cibulková
Dominika Navara Cibulková v ochrannom obleku pomáha počas testovania na ochorenie COVID-19 na mobilnom odberovom mieste (MOM) v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

VIDEO Cibulková po škandáli s očkovaním plní svoj sľub: Chybe je potrebné postaviť sa čelom

BRATISLAVA – Bývalá slovenská tenisová jednotka Dominika Navara Cibulková (31) splnila svoj sľub. Víťazka ôsmich singlových turnajov pomáha v Bratislave pri testovaní na ochorenie COVID-19.


Po veľkom škandáli spôsobenom neoprávneným prednostným zaočkovaním sa niekdajšej víťazky Turnaja majsteriek aj jej manžela Michala proti koronavírusu, sa Cibulková celému Slovensku ospravedlnila a sľúbila pomoc zdravotníkom priamo v teréne.

Cibulková v teréne

Deň s veľkým D nastal už v utorok, keď sa Dominika hlásila na mobilnom odberovom mieste (MOM) v Národnom ústave detských chorôb na svojej prvej šichte v ochrannom obleku a celotvárovom kryte. „Za celú tú nešťastnú situáciu som sa ospravedlnila. Veľmi ma mrzí, do akej situácie som sa dostala, ale šport ma naučil, že keď sa urobí nejaká chyba, je potrebné sa jej postaviť čelom. A tak som prijala výzvu ministerstva zdravotníctva, aby som aspoň takto podporila zdravotníkov,“ uviedla Cibulková pre slovenské médiá.„Prácu mám naplánovanú od siedmej do dvanástej. To je moja priorita. Tou je ale aj môj sedemmesačný syn, ktorý ma tiež potrebuje,“ dodala niekdajšia svetová štvorka, ktorej pracovnou náplňou sú administratívne úkony.

Manžel mal na starosti synčeka

V nemocnici sa aspoň zatiaľ neobjavil jej manžel Michal Navara, ktorý bol podobne ako Cibulková tiež prednostne zaočkovaný. „Aj môj manžel rád pomôže, ale dnes zostal doma so synom, o ktorého sa stará. Myslím, že som bola hlavne ja tá medializovaná osoba, kvôli ktorej sa to celé spustilo, takže som za to dnes zodpovedná,“ dodala Cibulková, ktorá by teraz rada medzi ľuďmi šírila nevyhnutnú osvetu: „Je to veľmi dôležité, pretože očkovanie je jedinou šancou pre návrat do bežného života.“Práve škandál Cibulkovej vyústil k okamžitej zmene zákona, keď po novom hrozí za podobné zlyhanie a neoprávnené uprednostnenie zdravotníckemu zariadeniu pokuta až 10 tisíc eur.

Zdroj: ts, TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + 9 =