sobota , 11 júla 2020
Tenisový Svet / Audio/video / VIDEO Chorvátska hviezda k otázke odmeňovania tenistov a tenistiek: Vadí mi to
Donna Vekičová
Donna Vekičová (Foto: TASR/AP - Dmitri Lovetsky)

VIDEO Chorvátska hviezda k otázke odmeňovania tenistov a tenistiek: Vadí mi to

OSIJEK – Na grandslamových podujatiach sú odmeňovaní rovnako, ale na ostatných podujatiach na Tour sú muži a ženy odmeňovaní rozdielne. K večne rozoberanej otázke ohľadom odmien pre tenistov a tenistky sa nedávno vyjadrila chorvátska tenisová hviezda Donna Vekičová (23).

Talentovaná rodáčka z Osijeku sa nechala počuť, že je presvedčená o zjednotení organizácií ATP a WTA a verí, že sa aktuálne rozdiely podarí vyvážiť. „Áno, vadí mi to,“ úprimne priznala hneď na úvod podcastu k téme rozdielov v odmenách pre mužov a ženy na okruhu. „Som v hráčskej rade WTA, takže sme o tom veľa hovorili. Myslím si, že po zlúčení ATP a WTA to pôjde tým správnym smerom. Fúzia pomôže s prize money (peniaze za turnaje), ale nie je to také jednoduché,“ dodala Vekičová.

Nesúhlasí s formátom na tri víťazné sety

Aktuálna svetová 24. poukazuje na to, že vášnivé debaty o rozdieloch v odmeňovaní sú také časté preto, lebo muži pri päťsetových zápasoch na grandslamoch strávia na kurte dlhé hodiny na rozdiel od ich ženských kolegýň, ktoré hrajú maximálne tri sety a dožadujú sa teda logicky väčšieho obnosu.„Muži majú často komentáre typu: „Hráme na tri víťazné sety, prečo by sme mali mať rovnaké odmeny?“ – nikto sa na vás nechce pozerať päť setov (smiech). Myslím, že je ok, keď sledujeme Rogera a Rafu v päťsetovom finále Wimbledonu, to je v pohode,“ dodala Vekičová.

Päťsetové zápasy až od štvrťfinále

Chorvátska hviezda navrhuje, že päťsetové zápasy by nemali byť prípustné až do štvrťfinále, pretože v prvotných kolách je to skôr nudné. Vekičová nie je fanúšikom maratónskych zápasov, pretože vedú k posúvaniu pôvodných rozvrhov a zápasy na tri víťazné sety tak navrhuje dať až od štvrťfinále.

Foto: Twitter/Donna Vekičová

„Pamätám si minulý rok pred prvým kolom US Open, keď som mala o jedenástej hrať ako tretí zápas na programe a duel sa nakoniec začal až o 21.45 hod. Pred mojím zápasom sa totiž odohrali dva dlhé päťsetové zápasy a ja som sa išla zblázniť,“ uviedla vlastné skúsenosti s maratónskymi duelmi Chorvátka. „Myslím si, že muži by nemali hrať na tri víťazné sety až do štvrťfinále, kde je to už naozaj zaujímavé. Každý síce hovorí, že keď zápas ide do piateho setu je to niečo úžasné, ja som si tým nie istá,“ vyjadrila Vekičová svoj názor.Vekičovej sa zatiaľ v tomto prerušenom ročníku príliš nedarilo, na konte má rovnaký počet výhier aj prehier (5:5), keď sa najďalej prebojovala v austrálskom Adelaide, kde skončila v štvrťfinále na rakete Jastremskej, následne na Australian Open skončila v treťom kole.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Roger Federer

Federer prezradil pikantné veci. Koho miluje, čo nenávidí, ale aj o jeho deťoch, ktoré zatiaľ nemajú o tenis záujem

BERN – Roger Federer bol vyspovedaný švajčiarskym denníkom Blick, kde dostal poriadne drsné otázky. Švajčiar …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − five =