Home Audio/video VIDEO Český tenis má na dosah ďalší titul: Siniaková v Dubaji zvládla dramatický boj o finále

Kateřina Siniaková

ABÚ DABÍ – Česká tenistka Kateřina Siniaková si ako piata nasadená hráčka na turnaji ITF v Dubaji vybojovala postup do finále.

Siniaková bola síce v úvodnom dubajskom semifinále proti nenasadenej súperke favoritkou, ale najväčšie prekvapenie podujatia Rumunka Ruseová opäť potvrdila svoje kvality a Češke cestu do finále poriadne znepríjemnila.

Češka zvládla koncovku

Siniaková mala v úvodnom dejstve problémy hneď pri svojom prvom podaní, na ktorom musela odvracať až dva brejkbaly húževnatej rumunskej súperky, ktorá ich ale zahodila a následne pykala. Češka sa postupne dostala do hernej pohody a v dôležitom siedmom geme využila tretí brejkbal na zobratie súperkinho podania. Kľúčová hra rozhodila Ruseovú, ktorá si potom prehrala čistou hrou aj ďalšie podanie a prvý set sa za 38 minút stal korisťou českej favoritky – 3:6.

Druhý set rozhodol tajbrejk

Druhé dejstvo prinieslo zaujímavý úvod a množstvo brejkov. Siniaková síce súperkin brejkbal na podaní odvrátila a servis si udržala, ďalšie štyri gemy ale podávajúce hráčky situáciu neustáli a kvarteto hier skončilo brejkami. Potom sa situácia ukľudnila a keďže ďalších sedem hier už žiadny brejk neprinieslo, druhý set musel rozhodnúť až tajbrejk. V tom jasne dominovala húževnatá Rumunka, ktorá si udržala všetky štyri podania a trikrát dokázala uhrať bod na servise Siniakovej, čím tajbrejk získala konečným skóre 7:2. Druhý set trval hodinu aj sedem minút.

V dráme mala viac síl Siniaková

V rozhodujúcom dejstve to už bolo viac menej o tom, ktorá z hráčok bude mať v urputnom boji o finále viac síl, tak psychických ako aj fyzických. Po úvodnom brejku na obidvoch stranách sa opäť situácia ukľudnila až do vyrovnaného stavu 3:3. Potom si Rumunka prehrala servis a zdalo sa, že je rozhodnuté, ale húževnatá Ruseová sa okamžitým ribrejkom vrátila späť do hry. Siniaková ale mala očividne viac síl, pretože čistou hrou vzala Rumunke ďalšie podanie a na vlastnom servise premenila hneď druhý mečbal – 6:4.

Elena-Gabriela Ruseová – Kateřina Siniaková 3:6, 7:6(2), 4:6

Siniakovú, ktorá na postup cez rumunskú súperku potrebovala dve hodiny aj 35 minút, v dubajskom finále čaká rumunská tenistka Sorana-Mihaela Cirsteaová, ktorá v druhom semifinále za dve a pol hodiny vyradila turnajovú dvojku Polonu Hercogovú po setoch 7:5, 4:6, 7:5.