Home Roland Garros VIDEO České tenistky sa po prehre v semifinále cítia ukrivdené: Bol to jasný aut

PARÍŽ – Vo včerajšom zápase štvorhry o postup do finále medzi českými tenistkami Krejčíkovou a Siniakovou, ktoré sa stretli s maďarsko- francúzskym párom Babosová/Mladenovičová boli úspešnejšie druhé menované po obrovskej bitke 2:6, 6:4, 5:7. Podľa slov českých tenistiek rozhodol o víťazstve sporný moment, za ktorý sa cítia ukrivdené.

V prvom sete bol maďarsko- francúzsky pár lepší, hrali agresívnejšie a české tenistky prehrali úvodnú sadu za 34 minút pomerom 6:2. V druhom sete Krejčíkova so Siniakovou prehrávali už 0:2, ale nevzdali sa a po zvrate vyhrali druhý set 6:4.

V záverečnej sade sa rozpútala poriadna dráma. Jeden z kľúčových momentov prišiel v šiestej hre za stavu 3:2 pre český pár. Na podaní bola Krejčíková a české hráčky mali možnosť ísť do vedenia 4:2. Loptička z rakety maďarskej hráčky zamierila k postrannej čiare a obe Češky boli presvedčené, že bola v aute.

Čiarová rozhodkyňa mala iný názor

Čiarová rozhodkyňa označila loptičku ako dobrú, empajrová rozhodkyňa Alison Hughesová jej to potvrdila. „Povedala, že bola loptička dobrá a ďalej s nami nediskutovala. Bol to jasný aut, nebol tam žiadny dopad na čiaru. Už s tým nič neurobíme,” povedal po zápase porazený pár.

Rozhodená Krejčíková následne o svoj servis prišla a bolo vyrovnané 3:3. „Pokazilo to celý zápas. Viedli sme, boli sme na pozitívnej vlne a zle zahlásený aut zrazu otočí celý zápas. Ak by som to mala ďalej rozoberať, nebola by som moc milá. Je to smutné,” dodala sklamaná Krejčíková.

České tenistky nakoniec tretí set prehrali za hodinu a dvadsať minút v pomere 5:7 a na svoj tretí grandslamový titul si ešte budú musieť počkať.

Zdroj: sport.cz, ts