Home Audio/video VIDEO Nie len obrovský talent, ale aj charakter: Málo vídané gesto španielskeho supertalentu ohúrilo tenisový svet

Carlos Alcaraz Garfía

ESTORIL – Stále iba 17-ročný španielsky supertalent Carlos Alcaraz Garfía na podujatí v portugalskom Estorile ukázal, že nie je len veľkým hráčom, ale aj športovcom so skvelým charakterom.

Po úspešnej dvojkolovej kvalifikácii sa aktuálne 120. hráč sveta postavil v úvodnom kole proti grandslamovému šampiónovi z roku 2014 Marinovi Čiličovi. V súboji s bývalou svetovou trojkou síce ťahal za kratší koniec povrazu, ale aj napriek tomu ukázal veľkú osobnosť.

V poslednej deviatej hre úvodného setu obidvaja urputne bojovali o fiftín a favorizovaný Španiel odvrátil dva setbaly niekdajšieho šampióna US Open a k dispozícii mal dokonca brejkbal, ale skúsený Čilič set dotiahol do víťazného konca. V druhom dejstve dominoval Španiel, ktorý ho ovládol hladko 6:1 a o osude zápasu tak rozhodlo tretie dejstvo.

Za nerozhodného stavu 2:2 mal iba 17-ročný španielsky supertalent na konte brejkbal a po zahlásenom aute Čiliča mal vo vrecku dôležitý brejk. Alcaraz ale nebol stotožnený s výrokom rozhodcu a namiesto osláv brejku išiel skontrolovať odtlačok loptičky na antuke, či naozaj úder z rakety súpera skončil mimo kurtu. Po dôkladnom preskúmaní opravil verdikt rozhodcu a opakovanú výmenu už Čilič zvládol a po výhre 6:4 napokon aj celý zápas.

Čilič v Estorile o finále

Mladučký Španiel sa dočkal potlesku od vlastného trénera a jeho krásne gesto fair-play, ktoré sa len tak nevidí, nadchlo tenisový svet. Čilič po výhre nad mladučkým Španielom následne vyradil aj Borgesa a dnes mu po prehratom tajbrejku v úvodnom sete vzdal Juhoafričan Anderson a v Estorile ho proti Norriemu čaká boj o finále.