Home Najdôležitejšie Ďalšieho súpera mal na kolenách: Norrie dominoval, zahodil mečbaly a famóznej šnúre je koniec

Félix Auger-Aliassime

VIEDEŇ – Kanadský tenista Félix Auger-Aliassime sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP vo Viedni. V 2. kole vyradil Brita Camerona Norrieho 2:6, 7:6 (6), 6:4.

V dôležitom šlágri dvoch tenistov, ktorí ešte stále majú šancu na postup na elitné podujatie Turnaj majstrov, patril úvod favorizovanému Norriemu, ktorý pred osemfinálovým duelom vo Viedni mal na konte sedemzápasovú víťaznú šnúru.

Na returne prehral 30 fiftínov

Kanadský talent na returne prehral úvodných 30 fiftínov a po hladko prehratom sete 2:6 v tom druhom v dramatickom tajbrejku čelil dokonca trom mečbalom po sebe. Napriek tomu sa pozbieral a tajbrejk vyhral 8:6 a následne aj rozhodujúci set 6:4, čím ukončil víťazné ťaženie britského súpera.

Ruud, Sinner, Hurkacz, Norrie a Aliassime

Ten je aktuálne o viac ako 400 bodov pred Kanaďanom a práve táto dvojka spoločne so Sinnerom a Hurkaczom zabojuje o posledné miesto na ATP Finals, k istej šestke má najbližšie siedmy Ruud, ktorý je v skvelej forme a vo Viedni je už v štvrťfinále.

Zdroj: ts, TASR