Home Audio/video VIDEO Búrlivák Paire po odkaze Thiema prelomil hernú krízu: V úvodnom kole vyradil mníchovského šampióna Basilašviliho

MADRID – Najprv tvrdý odkaz od Thiema, následná výhra po dvoch mesiacoch. Francúzsky tenista Benoit Paire zdolal v prvom kole na turnaji v Madride Gruzínca Basilašviliho po setoch 6:4, 7:5.

Prípravu pred Madridom strávil Francúz prekvapivo na Maldivách, ale to mu vôbec nevadilo a do zápasu s mníchovským šampiónom vstúpil výborne, po pár minútach viedol už 3:0. V ďalšom priebehu úvodnej sady sa hra vyrovnala, Basilašvili prvýkrát v zápase prelomil podanie Paireho v piatom geme a následne vyrovnal na 3:3. Záver prvého dejstva však prekvapujúco patril 35. hráčovi sveta, ktorý sa po 33 minútach ujal vedenia v zápase.

Do druhého setu naopak vstúpil lepšie favorit stretnutia, ktorý brejkom vyhrával 2:1, ale francúzsky rebel kontroval ribrejkom a vyrovnal na 2:2. V ôsmej hre Paire vzal podanie Basilašvilimu a išiel podávať na víťazstvo v zápase, ale tentokrát bol Gruzínec tým tenistom, ktorý ribrejkol súpera a vyrovnal na 5:5. Aj koncovka druhej sady patrila staršiemu z tenistov a Paire postúpil do ďalšieho kola, kde na neho čaká štvorka pavúka Tsitsipas.

dvojhra – 1. kolo:
Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) – Pierre-Hugues Herbert (Fr.) 6:7 (5), 7:6 (4), 7:6 (4), Jošihito Nišioka (Jap.) – Filip Krajinovič (Srb.) 6:2, 6:4, John Millman (Aus.) – Hubert Hurkacz (Poľ.-12) 5:7, 7:6 (7), 6:3, Jannik Sinner (Tal.-14) – Guido Pella (Arg) 6:2, 4:4, Pella skrečoval, Casper Ruud (Nór.) – Felix Auger-Aliassime (Kan.-15) 6:1, 6:4, Kei Nišikori (Jap.) – Karen Chačanov (Rus.) 6:7 (6), 6:2, 6:2, Alexei Popyrin (Aus.) – Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 7:6 (4), Albert Ramos-Vinolas (Šp.) – Taylor Fritz (USA) 7:5, 5:7, 6:4, Roberto Bautista-Agut (Šp.-9) – Marco Cecchinato (Tal.) 6:2, 6:7 (3), 7:5, Benoit Paire (Fr.) – Nikoloz Basilašvili (Gruz.) 6:4, 7:5