Home Audio/video VIDEO Bizarná situácia v Bogote: Obrovská chyba rozhodcu ju stála zápas, miesto brejku prehraný gem

BOGOTA – Austrálska tenistka Astra Sharmaová bude mať po zápase prvého kola WTA turnaja v Bogote rozhodne ťažké srdce na empajrového rozhodcu. Ten ju za stavu 1:1 obral o regulárny brejk a od tohto stavu neuhrala vo zvyšku zápasu ani jednu hru.

Ku kurióznemu momentu došlo na začiatku tretieho setu za nerozhodného stavu 1:1, kedy austrálska tenistka viedla na príjme Gatto-Monticoneovej 0:30 a Talianka zahrala úder, ktorý bol zahlásený ako aut. Empajrový rozhodca v tú chvíľu nepochopiteľne zahlásil skóre 30:15 pre taliansku tenistku napriek tomu, že Sharmaová mala viesť 0:40.

Tento sporný moment sa ukázal v ďalšom priebehu ako kľúčový, 134. hráčka sveta nevyhrala od tohto stavu ani gem a tretí set prehrala pomerom 1:6.

Sharmaová: Supervisor mi povedal, aby som sa v budúcnosti viac sústredila na skóre ako na môj tenis

Inkriminovaná situácia mala po zápase dohru, keď Austrálčanka priznala, že supervisor turnaja ju požiadal, aby sa v budúcnosti viac sústredila na skóre zápasu.