Belinda Benčičová
Belinda Benčičová (Foto: TASR/AP - Pavel Golovkin)

VIDEO Benčičová zvládla prechod na tvrdý povrch, v Česku nedala šancu Martincovej

PRAHA- Švajčiarská tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová dokonale zvládla prechod z antuky na tvrdý povrch a na českom turnaji s názvom Tipsport Elite Trophy dokonca nadelila kanára. V prvom zápase na turnaji si poradil s Terezou Martincovou 2:0, po setoch 6:0, 6:2.

Zápas trval len 56 minút. Prvý set mal jasný priebeh, keď hneď na úvod Švajčiarka prelomila svojej súperke podanie a celý set sa niesol v rovnakom duchu. Benčičová uštedrila svojej súperke kanára. Druhé dejstvo bolo zo začiatku podstatne vyrovnanejšie. V tretej hre šla švajčiarska hráčka do vedenia, ale následne Martincová kontrola a vyrovnala na 2:2. To bolo z jej strany všetko, vo zvyšku zápasu nezískala ani jednu hru a prehrala druhý set v pomere 2:6.

Hodnotenie zápasu z úst Benčičovej

„Nebolo to ľahké víťazstvo. Terka sa super zlepšila a hrala skvele. Dnes sa mi darilo, som veľmi prekvapená, pretože na „harde“ som trénovala len štyrikrát. Bola som so svojím výkonom spokojná,“ uviedla v rozhovore na úvod Benčičová.

„Prechod na tvrdý povrch bol náročný. Počas pauzy zapríčinenej pandémiou koronavírusu som trénovala len na antuke, pretože trénovať v interiéri bolo zakázané. Tento zápas bol pre mňa akousi predprípravou na blížiaci sa US Open, aj keď nie som úplne presvedčená o jeho štarte. O mojej účasti sa rozhodnem spoločne s mojím tímom tesne pred začiatkom turnaja,“ pokračovala sympatická Švajčiarka.

„Som veľmi rada, že sa takéto podujatia organizujú a že máme šancu ako hráči si zahrať hlavne v týchto časoch, keď všetci máme možnosť len trénovať, takže som veľmi vďačná každému, kto takéto niečo zorganizuje,“ poznamenala Švajčiarka so slovenskými koreňmi.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

VIDEO Kvalifikant Molčan šokoval turnajovú jednotku: Veľkého favorita vyradil bez straty setu

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan sa na challengerovom podujatí v španielskej Gran Canarii …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + fifteen =