Home Najdôležitejšie VIDEO Benčičová prekvapivo prehrala v 2. kole turnaja WTA v Ríme s Koviničovou

VIDEO Benčičová prekvapivo prehrala v 2. kole turnaja WTA v Ríme s Koviničovou

Belinda Benčičová

RÍM – Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová sa s turnajom WTA v Ríme rozlúčila už v 2. kole dvojhry. Vo svojom prvom “ostrom” súťažnom zápase po koronavírusovej pauze prehrala s Čiernohorkou Dankou Koviničovou v dvoch setoch 3:6, 1:6.

Benčičová uhrala len 4 gemy

Od úvodu zápasu bol servis dominantnou zbraňou oboch hráčok a do stavu 3:3 si ani jedna z tenistiek nevypracovala žiaden brejkbal. V siedmej hre mala Benčičová možnosť prelomiť podanie svojej súperky, tú však nevyužila za čo v nasledujúcom geme pykala. Koviničová prelomila podanie švajčiarskej tenistky a vyhrala prvý set 6:3.

Druhý set mal až nečakane ľahký priebeh. Koviničová skvele servovala, v druhom sete navyše zlepšila aj hru na príjme a Benčičová uhrala len jediný gem.

V treťom kole sa stretne Koviničová s jedenástkou pavúka Belgičankou Mertensovou.