Home Audio/video VIDEO Famózna Schmiedlová predviedla neuveriteľný finiš: V boji o semifinále proti českej favoritke

Anna Karolína Schmiedlová, Guadalajara

GUADALAJARA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Guadalajare. V stretnutí 2. kola vyradila domácu Mexičanku Renatu Zarazuovú za 152 minút 6:3, 5:7, 6:1.

Slovenka vstúpila do zápasu pomerne nervózne, keď si na tvrdom povrchu prehrala obidva úvodné podania, ale rovnako tak sama dokázala brejknúť súperku hneď dvakrát. O osude prvého setu rozhodla ôsma hra, kedy čistou hrou domácej tenistke zobrala podanie a set už dopodávala do víťazného konca – 6:3.

Podávajúca Anna Karolína Schmiedlová (Foto: Instagram – Anna Karolína Schmiedlová)

Druhé dejstvo opäť začalo obrovskou neistotou obidvoch hráčok na podaní, ale z obrovského množstva brejkbalových príležitostí boli na brejk premenené len dve a za stavu 3:3 po udržaní Schmiedlovej podania napriek trom brejkbalom súperky, sa prakticky začínalo odznova. Schmiedlová v deviatej hre opäť dokázala brejknúť Mexičanku a podávala na víťazstvo v zápase, ale za stavu 5:4 prehrala tri hry po sebe (dve vlastné podania) a druhý set po senzačnom finiši získala domáca tenistka – 5:7.

Rozhodujúci set sa už niesol jasne v réžii slovenskej hráčky, keď od úvodného vyhratého podania Mexičanka už v zápase neuhrala ani jedinú hru. Schmiedlová parádnym finišom a šiestimi vyhratými gemami po sebe za dve hodiny aj 33 minút postúpila do štvrťfinále, kde ju v boji o finále čaká česká súperka a turnajová dvojka Marie Bouzková, ktorá v Mexiku obhajuje finále z roku 2019.