Home Audio/video VIDEO Ani pochvalné gesto Rusky ju neobmäkčilo: Svitolinová nepodala súperke ruku ani po postupe do štvrťfinále

Jelina Svitolinová, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Ukrajinka Jelina Svitolinová sa prebojovala do štvrťfinále grandslamového turnaja Roland Garros.

V nedeľňajšom osemfinálovom zápase si poradila s Ruskou Dariou Kasatkinovou za 1:13 hod 6:4, 7:6 (5). V súboji o postup medzi najlepšiu štvorku turnaja sa stretne s víťazkou dnešného duelu medzi Američankou Sloane Stephensovou a Bieloruskou Arynou Sabalenkovou.

Jelina Svitolinová (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Svitolinová vykročila za triumfom nad deviatkou turnaja Kasatkinovou úspešným prvým setom. V ňom dvakrát prelomila súperkino podanie, dostala sa do vedenia 4:1 a po tom, čo následne stratila svoje, si obe hráčky postrážili servis (6:4). Druhý set priniesol do stavu 6:6 až osem brejkov, pričom Svitolinová v 10. hre za stavu 5:4 nepremenila mečbal. Ruska v tajbrejku iba doťahovala náskok súperky, ktorá v ňom napokon triumfovala 7:5.

Ani Kasatkinovej ruku nepodala

Svitolinová zostala verná svojej tradícii a súperke z Ruska po zápase nepodala ruku, Kasatkinová jej napriek tomu zdvihnutým palcom dala najavo ocenenie jej osemfinálového výkonu.

Muchová premiérovo o semifinále

Češka Karolína Muchová sa prvýkrát v kariére prebojovala do štvrťfinále. V dueli dvoch nenasadených hráčok si poradila s Ruskou Elinou Avanesjanovou 6:4, 6:3.

V boji o semifinále ju čaká ďalšia Ruska Anastasia Pavľučenkovová, ktorá triumfovala nad dvadsaťosmičkou podujatia Belgičankou Elise Mertensovou v troch setoch 3:6, 7:6 (3), 6:3.

Finalistka spred dvoch sezón v treťom zápase za sebou prehrala prvý set. Rovnako ako proti krajankám Ľudmile Samsonovovej a Anastasii Potapovovej však ďalšie dva vyhrala a tretíkrát sa na parížskej antuke dostala minimálne do štvrťfinále.