Home Audio/video VIDEO Ani nepríjemné zranenie ho nezastavilo: Medvedev v epickej dráme natiahol nevídanú víťaznú sériu!

Daniil Medvedev, ATP Indian Wells

INDIAN WELLS – Španielsky tenista Alejandro Davidovich Fokina sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells. V utorkovom osemfinále vyradil Cristiana Garína z Čile v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Postúpil aj piaty nasadený Daniil Medvedev z Ruska, ktorý vyradil dvanástku turnaja Alexandra Zvereva z Nemecka po trojsetovej bitke 6:7 (5), 7:6 (5) a 7:5.

Nepríjemné zranenie ho nezastavilo

Medvedeva pritom nezastavilo ani nepríjemné zranenie, keď sa v druhom sete za stavu 3:2 a 40:30 nekontrolovane pošmykol a zostal chvíľu ležať na kurte. Mentálne podporiť ruského protihráča prišiel aj Zverev a následne sa Medvedev ocitol v rukách fyzioterapeutov.

Natiahol famóznu šnúru výhier

Tí ho ale dokázali dať dokopy a ruský favorit napriek mentálnej aj fyzickej náročnosti predviedol viacero famóznych úderov aj pod obrovským tlakom súpera a za tri hodiny aj desať minút si vybojoval postup do štvrťfinále, v ktorom narazí na Španiela Fokinu. Medvedev zároveň vydretým triumfom natiahol víťaznú šnúru už na neuveriteľných 17 zápasov po sebe!

dvojhra – osemfinále: Alejandro Davidovich Fokina (Šp.-23) – Cristian Garin (Čile) 6:3, 6:4, Daniil Medvedev (Rus-5) – Alexander Zverev (Nem.-12) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:5

Zdroj: ts, TASR