Home Audio/video VIDEO Ani jej finálová súperka sa podania ruky nedočkala: Ukrajinská hviezdička v USA vybojovala premiérovú trofej

Marta Kosťuková

AUSTIN – Ukrajinská tenistka Marta Kosťuková triumfovala vo dvojhre na premiérovom ročníku turnaja v texaskom Austine.

Ôsma nasadená hráčka zdolala v súboji finálových debutantiek Rusku Varvaru Gračevovú 6:3 a 7:5 a ako 20-ročná získala svoj prvý titul na okruhu WTA.

Pre aktuálne 40. najlepšiu hráčku sveta bol už postup do finále najväčším úspechom kariéry. Pred turnajom v Austine bola ako 52. v rebríčku WTA najvyššie postavenou hráčkou v aktuálnom rebríčku, ktorá nikdy nehrala o titul. V sobotu sa jej podarilo na piaty pokus cez semifinále prejsť, navyše po výhre nad favorizovanou turnajovou štvorkou Danielle Collinsovou z USA.

Proti 88. hráčke sveta Gračevovej splnila Kosťuková úlohu favoritky za 90 minút. Druhý set otočila zo stavu 3:5, keď čelila aj setbalu a po stretnutí už tradične nepodala ruskej súperke ruku, čo voči tenistkám z Ruska a Bieloruska praktizuje od vlaňajšieho začiatku vojny na Ukrajine.

dvojhra – finále: Marta Kosťuková (Ukr.-8) – Varvara Gračevová (Rus.) 6:3, 7:5

Zdroj: ts, TASR