Carlos Alcaraza (Foto: Instagram - Carlos Alcaraz Garfia)

VIDEO Ambiciózne ciele španielskeho supertalentu: Rok 2021 chcem zakončiť v elitnej päťdesiatke

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz zvládol trojkolovú kvalifikáciu v Katare a chystá sa na svoj premiérový grandslamový turnaj v Austrálii. Supertalent, ktorý vyhral v minulej sezóne 3 challengrové a 2 ITF turnaje patrí rovnako do kategórie hráčov, ktorí sú v prísnej karanténe, ale to mu radosť z možnosti štartovať na Australian Open rozhodne neberie.


Nástupca Rafaela Nadala?

Vychádzajúca hviezda mužského tenisu, ktorej sa už v mladom veku podarilo vyhrať tri challengrové turnaje, naďalej svojmu okoliu a tenisovej verejnosti potvrdzuje, že jedného dňa by mohol byť nástupcom Rafaela Nadala.

Aktuálne 142. hráč sveta štartoval v kvalifikácii na grandslam len druhýkrát v doterajšej kariére a v Katare sa mu podarilo prebojovať do hlavnej súťaže. Na svojej ceste do Melbourne zdolal nášho Horanského, Karlovského či Delliena.

Alcaraz: Snívam o tom, že budem svetovou jednotkou

„Snívam o tom, že raz budem svetovou jednotkou a budem hrať zápasy, ktoré sa zapíšu do histórie tenisu,“ priznal sympatický Španiel. „Častokrát som sledoval zápasy na Wimbledone, v ktorých hral Rafa, Novak, Roger a predstavoval som si, že jedného dňa budem tiež súčasťou. Hrať na trávnatých povrchoch je niečo výnimočné a bolo by úžasné, keby sa mi raz podarilo triumfovať na Wimbedone,“ cituje Alcaraza web Ubitennis.

17-ročný tenista, ktorý pricestoval do Austrálie leteckým špeciálom z Kataru, nesmie rovnako ako ďalších 71 hráčov opustiť izoláciu svojej hotelovej izby. Radosť z kvalifikovania ho po tejto nepríjemnej skúsenosti rozhodne neopustila.

Zverenec slávneho Juana Carlosa Ferrera berie účasť na AO ako potvrdenie svojho progresu a tiež potvrdenie toho, že si so svojím koučom stanovili pre túto sezónu tie správne ciele. Ide o ambiciózne ciele, ale rozhodne nie nereálne.„Hlavným cieľom pre rok 2021 je zakončiť sezónu v prvej päťdesiatke rebríčku. Rád by som si tiež zahral na Masters v Madride a na turnaji v Barcelone,“ vytýčil svoje ciele Alcaraz.

Komunikácia s Federerom bol náročná

„Bolo by úžasné, keby si môžem zatrénovať s Rafom a Novakom,“ vyjadril svoje túžby. „Už sme mal príležitosť trénovať s Rogerom, ale veľmi som sa hanbil a navyše neviem dobre po anglicky, preto bola naša konverzácia obmedzená,“ dodal so smiechom Španiel.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − 10 =