Home Audio/video VIDEO Zverev po Nadalovi skolil ďalšieho veľkého favorita: V Madride ho čaká boj o titul

Alexander Zverev, Dominic Thiem, Madrid Mutua Open

MADRID – Nemecký tenista Alexander Zverev sa stal prvým finalistom dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Madride. V semifinále zdolal ako nasadená päťka trojku “pavúka” Rakúšana Dominica Thiema 6:3, 6:4.

Nemec tak nadviazal na včerajšie senzačné víťazstvo, keď z nepriaznivého stavu 2:4 v úvodnom sete otočil súboj s antukovým kráľom Nadalom na 6:4, 6:4 a prvýkrát Rafu zdolal na jeho milovanej antuke.

Dnes o osude prvého dejstva rozhodla štvrtá hra, v ktorej Zverev zobral súperovi podanie a dopodával prvý set do víťazného konca. V tom druhom si Zverev po dvoch brejkoch rýchlo vypracoval pohodlné vedenie 4:1 a aj keď Thiem sa dočkal vytúženého prelomenia podania, radoval sa len veľmi krátko. Zverev už zápas dopodával do víťazného konca a v jedenástom vzájomnom súboji sa proti Rakúšanovi dočkal len tretieho triumfu. V boji o titul na Nemca čaká víťaz večerného semifinále Matteo Berrettini verzus Casper Ruud.

V dueli o titul nastúpi premožiteľ Španiela Rafaela Nadala v nedeľu proti ôsmemu nasadenému Talianovi Matteovi Berrettinimu, ktorý si poradil s Nórom Casperom Ruudom 6:4, 6:4.

Zdroj: ts, TASR