Home Audio/video VIDEO Po suverénnom prvom sete totálny obrat súpera: Molčan si v Portugalsku o štvrťfinále nezahrá

Alex Molčan, Ostra Group Open 2021

OEIRAS – Slovenský tenista Alex Molčan si na challengerovom podujatí v portugalskom Oeiras o štvrťfinále nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná prehra s argentínskym súperom Federicom Coriom. Molčan pritom vstúpil do zápasu suverénne, keĎ v úvodnom dejstve dominoval a vyhral ho za 38 minút hladko 6:2.

Potom ale prišiel veľký obrat argentínskeho súpera, ktorý po dvoch brejkoch viedol už vysoko 4:1 a aj keď následne Molčan set ešte trochu zdramatizoval, Coria si už triumf postrážil a výhrou 6:4 si vynútil tretí set.

V tom mal opäť navrch Argentínčan, ktorý vstúpil do setu okamžitým brejkom a Molčan sa už do konca zápasu nedokázal dostaŤ do tempa z úvodného dejstva. Slovák si prehral aj ďalšie dve podania a rozhodujúci set suverénne 6:1 ovládol Coria. Argentínsku turnajovú trojku v boji o štvrťfinále čaká domáci držiteľ divokej karty Gastao Elias.