Home Audio/video VIDEO Molčan v Barcelone na víťaznej vlne: Po triumfe v singli aj prekvapivý obrat s Horanským v debli

Alex Molčan

BARCELONA – Slovenský tenista Alex Molčan na challengerovom podujatí v španielskej Barcelone pokračuje vo výborných výkonoch, keď úspešne zvládol obidve dnešné vystúpenia.

V boji o štvrťfinále nestratil ani set

Aktuálna svetová 116. Molčan sa v barcelonskej Emilio Sánchez Academy predstavil najprv v osemfinále dvojhry, kde jeho kvality preveril kazašský súper Timofej Skatov. Slovák potvrdil rolu favorita, keď po hladko získanom úvodnom sete (6:1) v tom druhom uspel až po dramatickom tajbrejku (8:6) a za hodinu aj 43 minút si v Barcelone vybojoval postup do štvrťfinále.

V boji o semifinále na Molčana v piatok čaká domáci Nicola Kuhn, ktorý v dvoch vystúpeniach na domácej pôde nestratil ani set, ale v prvom vzájomnom súboji bude proti Slovákovi outsiderom.

Nečakaný obrat s Horanským v debli

Následne sa Molčan predstavil aj v deblovej súťaži po boku slovenského parťáka Filipa Horanského. Slovenské duo v boji o štvrťfinále prekvapivo otočilo súboj s favorizovanými turnajovými štvorkami z Indie a za hodinu aj 34 minút si po setoch 6:7(2), 6:2 a 10:8 vybojovali postup do štvrťfinále, kde ich čaká dvojica Gabašvili/Kuzmanov.