Home Audio/video VIDEO Jednotka Molčan to nemal jednoduché: S dobre podávajúcim lucky loserom musel otáčať

Alex Molčan

BERGAMO – Slovenský tenista Alex Molčan na challengerovom halovom podujatí v talianskom Bergame obratom potvrdil pozíciu turnajovej jednotky.

Musel otáčať

Slovenský favorit, ktorý z pozície turnajovej jednotky nastúpil napokon proti chorvátskemu lucky loserovi Ninovi Serdarušičovi, nečakane prehral úvodný set, keď nedokázal nájsť recept na podanie súpera a za 52 minút prehral úvodný set v tajbrejku 4:7.

V druhom dejstve to opäť vyzeralo na podobný scenár, ale v deviatej hre sa Molčan konečne dočkal, keď chorvátskemu súperovi čistou hrou zobral podanie a druhý set napokon vyhral 6:4.

V rozhodujúcom sete musel slovenský favorit hneď v druhej hre na podaní čeliť dohromady až trom brejkbalom súpera, ale ich odvrátenie Molčana nakoplo a v tretej hre druhýkrát v zápase zobral súperovi podanie. V siedmej hre pridal Molčan ďalší brejk a set napokon vyhral hladko 6:2.

V boji o štvrťfinále na slovenskú turnajovú jednotku čaká kvalifikant Nerman Fatic z Bosny a Hercegoviny.