BRATISLAVA – Tenisti Talianska si zaistili výhru v druhom zápase A-skupiny finále Davisovho pohára nad Argentínou už v dvojhrách.
Taliansko a Nemecko s postupom
Matteo Berrettini zdolal Sebastiana Baeza hladko 6:2, 6:3 a Janik Sinner si poradil s Franciscom Cerundolom 7:5, 1:6, 6:3. Argentínčania síce skorigovali v záverečnej štvorhre, ale Taliani už mali vo vrecku druhé víťazstvo, vďaka ktorému postúpili do vyraďovacej fázy.
Medzi najlepšiu osmičku sa v piatok prebojovalo aj Nemecko, ktoré má na konte dva triumfy v C-skupine. O víťazstve nad Belgickom 2:1 rozhodla štvorhra, v ktorej Kevin Krawietz a Tim Pütz zdolali tandem Sander Gille, Joran Vliegen 4:6, 6:2, 7:6 (5).
Kanada šokovala domáce Španielsko
Blízko postupu je aj Kanada, ktorá sa usadila na čele B-skupiny. Aj v jej súboji proti Španielsku bola kľúčová štvorhra, po singloch bol nerozhodný stav 1:1. Felix Auger-Aliassime s Vasekom Pospisilom potom zdolali dvojicu Marcel Granollers, Pedro Martinez Portero 4:6, 6:4, 7:5.
Španieli neuspeli ani po nasadení aktuálnej svetovej jednotky, keď Carlos Alcaraz svoj prvý duel na tomto poste nezvládol a Aliassimemu na domácej pôde vo Valencii podľahol po setoch 7:6, 4:6, 2:6.
Holandsko si vďaka zvládnutej štvorhre poradilo s Veľkou Britániou, Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop zdolali pár Jamie Murray, Joe Salisbury 7:6, 6:7, 6:3.
Finále Davisovho pohára – skupinová fáza
A-skupina (Bologna):
Taliansko – Argentína 2:1
Matteo Berrettini – Sebastian Baez 6:2, 6:3
Janik Sinner – Francisco Cerundolo 7:5, 1:6, 6:3
Simone Bolelli, Fabio Fognini – Maximo Gonzalez, Horacio Zeballos 5:7, 6:2, 3:6
B-skupina (Valencia):
Španielsko – Kanada 1:2
Roberto Bautista Agut – Vasek Pospisil 3:6, 6:3, 6:3
Carlos Alcaraz – Felix Auger-Aliassime 7:6 (3) 4:6, 2:6
Marcel Granollers, Pedro Martinez Portero – Felix Auger-Aliassime, Vasek Pospisil 6:4, 4:6, 5:7
C-skupina (Hamburg):
Nemecko – Belgicko 2:1
Jan-Lennard Struff – Zizou Bergs 6:4, 7:6 (9)
Oscar Otte – David Goffin 6:3, 6:7 (7), 3:6
Kevin Krawietz, Tim Pütz – Sander Gille, Joran Vliegen 4:6, 6:2, 7:6 (5)
D-skupina (Glasgow):
Veľká Británia – Holandsko 1:2
Daniel Evans – Tallon Griekspoor 6:4, 6:4
Cameron Norrie – Botic van de Zandschulp 4:6, 2:6
Jamie Murray, Joe Salisbury – Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop 6:7 (0), 7:6 (6), 3:6
Zdroj: TASR, ts
Pridajte komentár