Home Audio/video VIDEO Aj Kužmová do US Open vstúpila bez strateného setu: V ďalšom kole ju čaká americká súperka

Viktória Kužmová

NEW YORK – Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa rovnako ako jej krajanka Anna Karolína Schmiedlová prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

V úvodnom kole zvíťazila v pozícii kvalifikantky nad Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou 6:3, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude domáca Američanka Shelby Rogersová, ktorú vlani zdolala na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe.

VIDEO Slovenská radosť na US Open: Schmiedlová argentínskej súperke odplatila prehru z Roland Garros

Kužmová v New Yorku potvrdzuje výbornú formu, vrátane kvalifikácie vyhrala už štyri zápasy. Proti Sorribesovej Tormovej zverenka trénera Tomáša Hrunčáka skvele returnovala. V prvom sete trikrát prelomila servis rebríčkovo oveľa vyššie postavenej súperky. V druhom dejstve to bol boj o každú loptičku, do siedmeho gemu si obe aktérky držali servis. Po brejku v ôsmom geme išla Kužmová podávať na víťazstvo a hoci Španielke sa podaril rebrejk na 4:5, koncovka patrila Slovenke.

ženy – dvojhra – 1. kolo: Viktória KUŽMOVÁ (SR) – Sara Sorribesová Tormová (Šp.) 6:3, 6:4