Home Najdôležitejšie VIDEO 19-ročný domáci zázrak katom Slovákov: Po Kližanovi bez straty setu senzačne vyradil aj Kovalíka

Jozef Kovalík

SPLIT – Aj keď doteraz o ňom zrejme ani nepočuli, slovenskí tenisti si na meno chorvátskeho tínedžera Duje Ajdukovič rozhodne spomenú.

Má len 19 rokov a v aktuálnom singlovom rebríčku ATP mu patrí až 462. priečka. Aj napriek tomu dokáže konkurovať aj podstatne skúsenejším a vyššie postaveným hráčom, o čom sa na challengerovom podujatí v Splite presvedčilo aj skúsené slovenské antukové duo.

Kližana sfúkol kanárom

Po nečakanom vyradení kvalitného brazílskeho antukára Joaa Menezesa v úvodnom kole sa v tom druhom Ajdukovič postavil skúsenému Slovákovi Martinovi Kližanovi, ktorý síce stále hľadá stratenú formu, ale počas bohatej kariéry si už na svoje konto pripísal množstvo cenných skalpov a má množstvo skúseností. Mladučký Chorvát sa ho ale nezľakol a po úvodnom kanári v druhom sete stratil so Slovákom štyri hry.

Po Kližanovi vyradil aj ďalšieho Slováka

Dnes domácu nádej v súboji o semifinále vyzval ďalší kvalitný slovenský antukár Jozef Kovalík, ale ani ten na veľkú nádej chorvátskeho tenisu nestačil. Favorizovaný Slovák si v úvodnom sete až trikrát stratil podanie a súpera sám brejkol len raz a prvé dejstvo tak prehral jasne 2:6.

V tom druhom sa síce Kovalík rýchlo ujal vedenia 3:0, ale kým on už mladému Chorvátovi do konca zápasu nezobral ani jedno podanie, sám si svoje prehral dvakrát a aj druhé dejstvo sa stalo korisťou domáceho hráča – 4:6. Toho v boji o finále čaká argentínsky súper Francisco Cerundolo.