Home Najdôležitejšie VIDEO 18-ročná McNallyová senzačne postúpila cez Alexandrovovú: Kerberová s Martičovou postupujú do osemfinále

Angelique Kerberová

NEW YORK – Chorvátska tenistka Petra Martičová sa stala prvou osemfinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V 3. kole v pozícii nasadenej osmičky zdolala Rusku Varvaru Gračevovú 6:3, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude nasadená dvadsaťtrojka Kazaška Julia Putincevová, ktorá zvíťazila nad Bieloruskou Aleksandrou Sasnovičovou 3:6, 6:2, 6:1.

V zápase Martičovej až deväť brejkov

Od úvodu zápasu mala ruská hráčka veľké problémy s udržaním vlastného servisu. Stratila prvé dve podania, ale v ďalšom priebehu prvého setu obe hráčky pritvrdili na servise a prvý set vyhrala Martičová v pomere 3:6.

V druhom sete bol priebeh podobný ako ten v prvom, príjem bol silnejšou zbraňou ako servis, ale Chorvátka potvrdila väčšie skúsenosti a zápas zvládla. Druhý set vyhrala rovnako 6:3.

Ďalej ide aj Kerberová

Kerberová narazila na nevyspytateľnú prekážku v podobe mladej Liovej. Od začiatku zápasu potvrdzovala väčšiu kvalitu a hlavne na servise bola dominantná. Američanka podala slušný výkon, ale na rozbehnutú Kerberovú to nestačilo.

V dohrávanom stretnutí 2. kola, ktoré vo štvrtok prerušili pre dážď, vyradila 18-ročná Američanka Catherine MCNallyová Rusku Jekaterinu Alexandrovovú (21.) 4:6, 6:3, 7:6 (2).

ženy – dvojhra – 3. kolo:

• Angelique Kerberová (Nem.-17) – Ann Iiová (USA) 6:3, 6:4
  • Julia Putincevová (Kaz.-23) – Aleksandra Sasnovičová (Biel.) 3:6, 6:2, 6:1
  • Petra Martičová (Chor.-8) – Varvara Gračevová (Rus.) 6:3, 6:3
  • Catherine McNallyová (USA) – Jekaterina Alexandrovová (Rus.-21) 4:6, 6:3, 7:6 (2)
  • Iga Swiateková (Poľ.) – Sachia Vickeryová (USA) 6:7 (5), 6:3, 6:4

Zdroj: TASR, ts, youtube