Home Audio/video VIDEO Djokovič v ceste za kalendárnym grandslamom stratil set so supertalentom: Bronzový olympionik nečakané končí

Novak Djokovič

NEW YORK – Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open. Líder svetového rebríčka zdolal v úvodnom kole 18-ročného dánskeho kvalifikanta Holgera Runeho 6:1, 6:7 (5), 6:2 a 6:1.

“Nebol to môj najlepší výkon. Na druhej strane treba povedať, že súper hral v druhom sete výborne a zabral v kľúčových momentoch. Mne sa v druhom sete  nedarilo na servise,” uviedol pre akreditované médiá 34-ročný Djokovič, ktorý sa v 2. kole stretne s Holanďanom Tallonom Griekspoorom.

Zverev pokračuje vo výbornej forme

Finalista predchádzajúceho ročníka Zverev zdolal v úvodnom vystúpení Američana Sama Querreyho 6:4, 7:5, 6:2. Svoju víťaznú sériu predĺžil na 12 zápasov, predtým získal zlato na OH v Tokiu a vyhral aj turnaj v Cincinnati.

Štvrtý nasadený hráč nestratil ani jedno svoje podanie a v ďalšom kole sa stretne s Albertom Ramosom-Vinolasom zo Španielska, ktorý uspel s Francúzom Lucasom Pouilleom 6:1, 5:7, 5:7, 7:5, 6:4.

Minuloročný semifinalista prekvapivo končí

Veľké prekvapenie sa zrodilo na úkor španielskeho tenistu Pabla Carrena-Bustu. Bronzový medailista z Tokia, kde zdolal aj Novaka Djokoviča, vypadol na záverečnom grandslame sezóny už v prvom kole.

V zápase proti domácemu Maximovi Cressymu vyhrával 2:0 na sety, ale napokon prehral 7:5, 6:4, 1:6, 4:6, 6:7 (7). Španiel tak príde o veľkú porciu bodov, pretože v New Yorku obhajoval vlaňajšiu semifinálovú účasť.