piatok , 21 februára 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Venus Williamsová sa odhlásila aj z druhého prípravného turnaja pred Australian Open
Foto: Patrik Nemeš

Venus Williamsová sa odhlásila aj z druhého prípravného turnaja pred Australian Open

ADELAIDE – Po WTA Premier podujatí v Brisbane vynechá americká ikona Venus Williamsová pre problémy s bedrom aj turnaj rovnakej kategórie v Adelaide, ktorý mal preveriť jej formu pred grandslamovým Australian Open.

„Hoci som urobila všetko, čo bolo v mojich silách, aby som mohla hrať na budúci týždeň v Adelaide, musím sa sklamaná odhlásiť. Austrália má v mojom srdci zvláštne miesto. Od začiatku svojej kariéry som hrávala po celej krajine. Aj keď tu strávim tento rok kratší čas ako som očakávala, vyjadrujem Austrálii v týchto ťažkých časoch plnú podporu,“ cituje 39-ročnú ikonu oficiálna stránka turnaja.

Venus Williamsová mala hrať v Adelaide vďaka voľnej karte od organizátorov. Namiesto nej ju dostane švajčiarska svetová osmička Belinda Benčičová. „Bude to skvelá príprava na Australian Open. Hranie pred austrálskym publikom si vždy užívam,“ reagovala na možnosť zahrať si na adelaidskej akcii Benčičová.Ešte pred Williamsovou sa vzdala štartu v hlavnom meste štátu Južná Austrália 12. žena sveta Johanna Kontová. Britka, ktorú trápia dlhodobo problémy s kolenom, nechce podľa vlastných slov riskovať pred Australian Open vážnejšie zranenie.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Rybakinová: „Chcem vyhrať každý zápas“

DUBAJ – Kazaška Jelena Rybakinová má tento rok unikátnu formu. Poľaviť však nechce. Hrať v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − fifteen =