Foto: TASR

Venus Williamsová mala na Floride vážnu dopravnú nehodu

FORT LAUDERDALE – Americká tenistka Venus Williamsová mala autonehodu, po ktorej zomrel 78-ročný muž. Havária sa stala ešte 9. júna, informácia však vyplávala na povrch až na základe zverejnenia štvrtkovej policajnej správy.

Svedkovia vyšetrovateľom uviedli, že Williamsová prešla so svojou toyotou na červenú a spôsobila tak nehodu, pri ktorej utrpel vážne zranenia spolujazdec v druhom aute. Jerome Barson zraneniam o dva týždne neskôr v nemocnici podľahol. Williamsová vyviazla z nehody bez zranení. Jej právnik Malcolm Cunningham naopak tvrdí, že Venus išla na zelenú rýchlosťou 5 míľ za hodinu. Tridsaťsedemročná tenistka opísala udalosť tak, že vošla do križovatky na zelenú, no musela zastaviť v jej strede, pretože jej v prechode križovatky bránila kolóna áut. Barsonovej auto nevidela, keď vošla do jeho jazdnej dráhy.

Podľa správy polície z Palm Beach Gardens na Floride narazilo vozidlo, ktoré šoférovala Barsonova žena Linda, z boku do Williamsovej auta. Vodička vyšetrovateľom povedala, že sa blížila ku križovatke, keď na semafore naskočila zelená. Nedokázala však zastaviť včas pred autom Williamsovej a z boku do neho nabúrala. Linda Barsonová utrpela pri havárii nešpecifikované ľahšie zranenia.

Vyšetrovanie nehody ešte nebolo ukončené a voči tenistke zatiaľ nebolo vznesené žiadne obvinenie. V policajnej správe sa však uvádza, že sedemnásobná grandslamová víťazka nebola pod vplyvom drog či alkoholu. Jej právny zástupca Malcolm Cunningham vo vyhlásení uviedol, že Williamsová „vyjadrila úprimnú sústrasť rodine, ktorá stratila svojho milovaného člena“.

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Molčan mal v dnešnom zápase dvoch súperov, ani s jedným si však neporadil: So silným vetrom sa lepšie vysporiadal jeho súper

GRAN CANARIA – Slovenský tenistaAlex Molčan nepostúpil do semifinále challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × one =