Tibor Tóth
Tibor Tóth (Foto: TASR - Pavol Zachar)

Veľké plány nového trénera Tótha: Chcem zostaviť najsilnejší tím, oslovím aj Poláška

BRATISLAVA – Nový slovenský daviscupový kapitán Tibor Tóth chce zostaviť najsilnejší možný tím. Osloví všetkých hráčov vrátane deblového špecialistu Filipa Poláška, ktorý po marcovej prehre s tenistami Česka oznámil ukončenie daviscupovej kariéry.


„Chcem sa porozprávať s každým jedným hráčom. Pre mňa je to veľká česť viesť daviscupový tím, zároveň je to veľmi zaväzujúce. Nie je to každodenná záležitosť. Daviscupové zápasy sú raz alebo dvakrát do roka a sú veľmi sledované. Je to výrazne iné ako individuálne trénovať nejakého hráča,“ uviedol Tóth, ktorý je osobný kouč slovenskej mužskej jednotky Norberta Gombosa.

Daviscupovú atmosféru dobre pozná, veď tri roky pôsobil ako tréner tímu, ktorý viedol Dominik Hrbatý. „Rozmýšľal som nad touto ponukou a rozhodol som sa ju zobrať. Volal som aj s Dominom Hrbatým, bavili sme sa o vzniknutej situácii. Mojou úlohou je pripraviť tím čo najlepšie na budúcoročný domáci súboj proti Čile. Čaká nás veľmi náročný súper. Ich lídrom je Cristian Garin a k dispozícii by mali mať už aj Nicolasa Jarryho, ktorému vypršal dopingový dištanc. Pevne však verím, že Čiľanov zdoláme. Uvidíme, či sa bude hrať v marci alebo v septembrovom termíne. Bolo by skvelé, keby v hľadisku bratislavského NTC mohli byť aj slovenskí fanúšikovia,“ zaželal si Tóth.Nový šéf daviscupovej lavičky dúfa, že hráči budú v čase konania zápasu v optimálnej forme. Gombos sa v tejto sezóne pod jeho vedením vrátil do elitnej svetovej stovky a v rebríčku ATP Entry mu patrí 88. miesto.

Tóth: Noro patrí do prvej stovky

„Už začiatok sezóny mal Noro úspešný, kvalifikoval sa do hlavnej súťaže na Australian Open a darilo sa mu aj na turnajoch ATP pred daviscupovým duelom s Českom. Potom ho pribrzdila koronapauza. Po reštarte sezóny sa mu podarilo nadviazať na kvalitné výkony. Podľa môjho názoru stabilne patrí do prvej stovky a má predpoklady na to, aby sa ešte posúval vyššie. Ideálne by bolo, keby sa dostal v rebríčku niekde okolo 60. priečky a mohol pravidelne hrávať veľké turnaje. Challengre totiž dosť vyšťavujú,“ pokračuje.

Tóthovi Gombos svojou usilovnosťou a pracovitosťou pripomína Hrbatého, ktorého v minulosti trénoval. „Noro urobil v tomto roku veľký progres. Pripisujem to tomu, že začal na kurte inak rozmýšľať a riešiť krízové situácie. Je pokojnejší a rozhodnejší, celkovo zmenil pohľad na tenis. Zdolal desiatich hráčov z Top 100, čo určite nie je náhoda. Zdvihlo mu to sebavedomie. Utvrdil sa v tom, že môže hrať vyrovnanú partiu aj s tými najlepšími,“ dodal na záver.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Roberto Bautista-Agut, Montpellier

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + four =