Petra Kvitová
Petra Kvitová (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Veľká česká bojovníčka absolútnou rekordérkou: V poslednej dekáde prekonala Serenu aj Halepovú

BRATISLAVA – Aj keď oslávila už 30 rokov, bývalá svetová dvojka Petra Kvitová, stále patrí na okruhu WTA medzi elitu. A potvrdzujú to aj štatistiky, ktoré dvojnásobnú českú wimbledonskú víťazku stavajú do role absolútnej rekordérky.


Až 404 zápasov, to je výpočet všetkých triumfov veľkej českej bojovníčky, ktorá to počas bohatej kariéry mala mimoriadne náročné, ale stále patrí medzi tenisovú elitu. V štatistike, kde sú zahrnuté aj súboje Fed Cupu, kraľuje Kvitová po boku s dánskou hviezdou Wozniackou, ktorá ale už minulý rok ukončila kariéru.

V zaujímavej tabuľke, ktorú uverejnil uznávaný novinár a štatista Enrico Maria Riva sa nachádza aj Kvitovej krajanka Karolína Plíšková, ktorá s 321 víťazstvami obsadila siedmu priečku.A to ani zďaleka nie je jediný rebríček, v ktorom šesťnásobná fedcupová šampiónka patrí medzi elitu. Kvitová je medzi najlepšími aj v percentuálnom počte výhier, čo je štatistika neskreslená počtom odohratých zápasov. Češka vyhrala 72,01 percenta zápasov, čo ju radí na celkové piate miesto, najlepšou v tomto ukazovateli je Serena Williamsová s 88,49 percentami.A čo grandslamy?

Ani na podujatiach veľkej štvorky sa Kvitová rozhodne nenechala zahanbiť, keď v rebríčku s presne 100 výhrami obsadila tretie miesto za Nemkou Kerberovou a suverénnou Serenou. Čo sa týka percentuálnej úspešnosti triumfov v grandslamových dueloch, so 74,07 percentami obsadila Kvitová šieste miesto.Hard, antuka aj tráva

Čo sa týka povrchov, tak v podstate univerzálka Kvitová zaujíma postavenie v TOP 10 na každom jednom z nich. Na tvrdom povrchu je to 9. priečka so 69,87 percentami výhier, na antuke tretie miesto (74,11) a pochopiteľne najlepšie je na tom na svojej obľúbenej tráve, kde ju prekonala len Kerberová.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + fifteen =