pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Vekičová má vážne obavy o reštart okruhu, pauzu si však užíva
Foto: Twitter/Donna Vekičová

Vekičová má vážne obavy o reštart okruhu, pauzu si však užíva

OSIJEK – Chorvátka Donna Vekičová sa pred pár dňami zhovárala cez Skype s chorvátskym denníkom Jutarnji list. Z rozhovoru dnes cituje portál Tennis World.

Dvadsiata štvrtá žena sveta si momentálne užíva, že sa môže venovať činnostiam, na ktoré zväčša nemá čas. „Učím sa po francúzsky, varím, večer chodím na prechádzky so psom, pozerám filmy a seriály. Robím veci, na ktoré nemám čas, keď som na cestách. Chýbajú mi však zápasy, súťaženie, adrenalín, pocit víťazstva. Táto prestávka je šok pre mňa a môj tím. Sú to ľudia, s ktorými normálne prežijem 45 týždňov v roku,“ uviedla.

prechádzky so psom ju napĺňajú

„Od desiatich rokov doma netrávim veľa času. Situácia je teda skutočne zvláštna, no je to tak, ako to je. Snažím sa využívať čas čo najlepšie, tráviť ho aj s rodinou. Jediné, čo môžeme urobiť, je prispôsobiť sa,“ uvedomuje si Vekičová, ktorú z tenisového hľadiska mrzí najmä zrušenie Wimbledonu, „aj keď sme to tušili, všetci sme boli sklamaní. Je to môj obľúbený turnaj. Ešte som sa úplne nezmierila s tým, že sa tento rok nebude konať. Prišli sme o všetky podujatia na tráve, na ktorej hrám naozaj rada. Snažím sa však zostať pozitívna.“

V otázke reštartu okruhu je osijecká rodáčka skeptická: „Nemyslím si, že budeme tento rok znova hrať. Stále mám však nádej, že začneme v polovici júla a americké turné je reálne. Situácia sa tam ale zhoršuje. Kým panujú cestovné obmedzenia, reštart okruhu je nemožný. Tenis nie je ako futbal, kde môžete uvažovať o tom, ako dohrať ligu vo svojej krajine. Ak nemôžu ísť hráči do Ameriky alebo Ázie a opačne, nedá sa spraviť nič.“Aký bude pre hráčky návrat do súťažného diania po dlhej pauze? „Bude to zvláštna situácia. Už teraz vieme, že budeme mimo hry štyri mesiace. Je to pre mňa niečo úplne nové. Pokúsim sa byť čo najlepšie pripravená, hoci ani neviem, čo bude najväčší problém. Určite nám nepovedia ‚o týždeň je turnaj‘, takže bude dosť času na prípravu a z hľadiska fyzickej pripravenosti sa stále udržiavame v kondícii. Veľa behávam, doma mám bežecký pás, myslím si, že by som mohla odbehnúť aj Osijecký polmaratón,“ zauvažovala chorvátska kráska.

domáci tréning

Hoci doma cvičí, predsa len si užíva voľnejší režim: „Vždy som rada spala. Teraz možno ešte trochu viac. Vstávam okolo deviatej, v pokoji vypijem kávu. Nie som v zhone. Potom si zatrénujem a nasleduje obed. Varím si sama. Baví ma to, ale zväčša na to nemám čas alebo príležitosť. Keď sme na turnajoch, vždy sa stravujeme v hoteloch či reštauráciách. Varím spontánne na základe maminých a babkiných receptov. Snažím sa pripraviť čo najzdravšie jedlo, mením niektoré ingrediencie a užívam si to.“

z varenia sa stala rutinná činnosť

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Schmiedlová ukázala lásku k zvieratám, Mihalíková navštívila Tatry

BRATISLAVA – Dovolenkové leto je v plnom prúde a ani celosvetová pandémia neprekazila cestovaniu vašich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 11 =